Sinoplu iş insanı Dinçkurt BBP’den aday adayı

Sinoplu İş İnsanı Taner Dinçkurt, Büyük Birlik Partisi (BBP)’den Sinop Milletvekilliği için Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Sinoplu İş İnsanı Taner Dinçkurt, BBP’den 28. Dönem Sinop Milletvekili Aday Adayı oldu.

Aday adaylığı müracaatı sonrasında BBP Sinop İl Binasından düzenlenen toplantıda basın mensuplarının karşısına çıkan Taner Dinçkurt, tarihte stratejik bir konuma sahip olan Sinop’u eski ihtişamlı günlerine kavuşturabilmek için aday adayı olduğunu söyledi.

Dinçkurt; “Sayın İl Başkanım, İl, İlçe teşkilatımızın kıymetli neferleri, değerli basın mensuplarımız, kıymetli dostlarım; bizleri bu önemli günde yalnız bırakmadığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum. Öncelikle Ülkemizde yaşanan deprem ve sellerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Felaketten etkilenen her bir insanımızın acısını yüreğimde hissediyor ve onların acılarını paylaşıyorum. Şu anda içinde bulunduğum atmosfer bana sevdayı, gönül birliğini, ülkemizin beka davasının kutsallık ve önemini hissettiriyor. Bu ferasettir ki, Büyük Birlik Partisi çatısı altında yol yürüyebilmek benim için onur ve gurur yaşatıyor. Dostlar; Merhum Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu şöyle diyordu; “Hayallerimiz vardı hepimizin, neydi o hayallerimiz: Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyarak, ecdadımızın bize emanet ettiği bu topraklar üzerinde, vatan toprağı üzerinde doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, Karadenizlisi de Akdenizlisi de hepimiz ezanımızla, bayrağımızla, özgür yaşamayı sağlamak.” Evet, hayallerimiz var bizim. Ecdadımızdan bize emanet bırakılan, bizlerinde vakti geldiğinde gelecek nesillere emanet edeceğimiz aziz vatanımızın, sosyal, kültürel, ekonomik alanlar başta olmak üzere her alanda daha gelişmiş, daha güçlü ve yarınlara emin adımlarla ilerlemesini sağlamaktır. Yegâne gayemiz tam da budur. İş hayatında birçok ülke görmüş bir kardeşiniz olarak buradan bir gerçeğin altını çizerek konuşmama devam etmek istiyorum. Güzide kentimiz Sinop, en başta insanı, doğası, gelişmeye olan açıklığı yönünden dünyada parmakla gösterildiğinin bilinmesini istiyorum. Bu günümüze baktığınızda memleketimiz hakkettiği yerde midir? Hayır, en azından yeterince değil. Doğal liman özelliği ile tarihte stratejik öneme sahip olan Sinop, yüzyıllar boyunca birçok alanda lokomotif görevi gördü. İnanıyorum ki, doğru bir planlama ve gayretle çalışıldığında Sinop eski ihtişamına hiç şüphesiz tekrar dönecektir. İşte bu amaçla, kentimizi temsil etme adına sizlerin huzurundayım. Bu nedenle 28. Dönem Sinop Milletvekili Aday Adaylığımı açıklıyorum. Bu güzide kenti hakkettiği noktaya taşımak için sizlerden izin ve destek istiyorum. Katılımınız ve desteğiniz için tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

TANER DİNÇKURT KİMDİR?

1973 yılında Sinop’ta doğdu. Babasının işleri dolayısı ile Sinop’tan İstanbul’a yerleşmesiyle eğitimini Zeytinburnu Sümer İlkokulu, Abdülhakhamit Ortaokulu, İhsan Mermerci Lisesi ve Trakya Üniversitesi Tekirdağ M.Y.O  İşletme bölümünden mezun olmuş, hali hazırda  Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü 2.sınıfında öğrenimine devam etmektedir. Gençlik yıllarından itibaren aile işi olan tekstilin her dalında iş hayatında bulunmuş ve birçok firmada profesyonel yöneticilik yapmıştır. Uzun yıllar yurt dışında, Avrupa, Asya ve Afrika gibi birçok kıtada ve ülke de hem yaşamış hem de ticari faaliyetlerde bulunmuştur. Hem ülkemiz ticaretinde hem de uluslararası ticarette yatırım danışmanı sıfatı ile birçok başarılı projeye imza atmıştır. Doğduğu şehir olan Sinop’ta kurulan oyuncak fabrikasının uzun dönem Türkiye yatırım danışmanlığını yapmış olup, çok sevdiği sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini üstlenmek adına bu görevden ayrılıp “Sokak Canlılarını Koruma Derneği’nin başkanlığı görevini yürütmektedir. Ülkemizin önde gelen iş insanlarının oluşturduğu Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Belarus İş Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğini başarı ile sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Taner Dinçkurt, iyi derecede Rusça bilmektedir.