Boyabat'ta kolon kanserinin erken teşhisi için stant açıldı

Boyabat'ta kolon kanserinin erken teşhisi için stant açıldı

Boyabat ilçesinde kolon kanserinin erken teşhisi için açılan stantta vatandaşlar bilgilendirilip, test kitleri dağıtıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşların yoğunlukta olduğu Çamlıca Mahallesi panayır yerine giriş alanında açılan stantta vatandaşlara kolon kanseri hakkında bilgilendirme yapılarak, test kiti ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Uğur Bekir İnebeyli, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında kanser hastalığının erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir hastalık olduğunu söyledi.

Son yıllarda barsak kanserine sıkça rastlandığını belirten İnebeyli, konuşmasında

"Diğer kanser türlerinde olduğu gibi bağırsak kanserinde de önemli olan erken teşhistir. Bu kitler sayesinde bağırsak ve kolon kanserlerinin erken teşhisi mümkün olmaktadır. Burada kitlerin nasıl kullanılacağını anlatıp, olumsuz bir sonuç çıkarsa bize ulaşmalarını söylüyoruz. İstiyoruz ki tüm vatandaşlarımız bu ücretsiz hizmetten yararlansın." uyarı ve tavsiyesinde bulundu.

Test kiti alan vatandaşlar, böyle bir imkanın kendilerine sağlandığı için devlet yetkililerine teşekkür edip, geç kalmayalım; sağlığımızdan olmayalım, dediler.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2022, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114