Kurban bayramı öncesi hayvancılık işletmeleri ziyaret edildi

Sinop’un Boyabat ilçesinde Kurban Bayramı öncesi hayvancılık işletmelerine yönelik ziyaretler gerçekleştirildi.

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, İlçe Tarım Müdürü Murat Usta ve veteriner hekimlerin katılımıyla yapılan ziyaretlerde, kurbanlık hayvan sevkiyatı yapan işletmeler bilgilendirildi.

Ziyaretlerde, 2024 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ hakkında bilgi verildi. Kaymakam Yılmaz, kurbanlık olarak sevk edilecek hayvanların resmi veteriner hekimler tarafından muayene edilip gerekli kontrollerinin yapılacağını belirtti. Sağlıklı olduğu tespit edilen hayvanlar için veteriner sağlık raporu düzenlenecek ve iller arası nakle izin verilecek. Veteriner sağlık raporu olmadan iller arası kurbanlık nakleden hayvan ve araç sahiplerine ise ilgili mevzuat uyarınca işlem uygulanacak.

Kaymakam Enver Yılmaz, son yıllarda Trakya'ya yapılan hayvan sevklerinin artmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, "İlçe ekonomisine önemli katkı sağlayan bu çalışmalardan dolayı Tarım İlçe Müdürlüğü çalışanlarımıza ve üreticilerimize teşekkür ediyorum. Bereketli kazançlar diliyorum" dedi.

- Boyabat Sesi

Sinop’ta Bir İlk: Meme Kanseri hastasına yeniden meme oluşturma ameliyatı Sinop’ta Bir İlk: Meme Kanseri hastasına yeniden meme oluşturma ameliyatı

Haber Boyabat Kurban BayramiKurban BayramiKurban Bayramı Haber BoyabarGazete Boyabat HaberleriBoyabat Kurban Bayrami Haberleri