T.C. BOYABAT SULH HUKUK MAH. SATIŞ MEMURLUĞU 2019/14 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BOYABAT SULH HUKUK MAH. SATIŞ MEMURLUĞU 2019/14 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
BOYABAT
SULH HUKUK MAH. SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Sinop ili, Boyabat ilçesi, BAĞLICA Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, 157 Ada, 37 Parsel ( eski 1512 Parsel),644,86 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği Ahşap Ev ve Arsası olan parsel üzerinde 2 katlı ahşap bina vardır. Ahşap binanın her iki katı da konut olarak kullanılmaktadır. Alanı 100,00 m2’dir Eski olan bina sonradan  onarım görülmüştür. Giriş 3 oda mutfak wc ve banyodan oluşmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Kiremit çatısı vardır. Yıpranma payı %60’dir. Parsel üzerinde 30 yaşlarında 1 adet incir ağacı ve 1 adet elma ağacı vardır.
Adresi    :
Yüzölçümü    :    644,86 m2
Arsa Payı    :
İmar durumu    : Yerleşik Alan sınır ve civarı Durumu İçinde, yola Cephe Durumu Var,1/100.000 Çevre düzeni Planı Kırsal Yerleşim Alanı Kapsamında Kalmaktadır. İnşaat İzni Gıda E:0.50:, Yençok 650 m dir. Sonuç Köy Yerleşik Alan Dışında Plansız Alanlar İmar yönetmeliğinin 5. bölüm Hükümleri Geçerlidir.
Kıymeti    :    52.397,20 TL
KDV oranı    :    %18
Kaydındaki Şerhler    :    Taşınmazın üzerinde mükellefiyet yoktur.
1. Satış Günü    :    20/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü    :    20/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri    :    GİRİŞ KAT ARABULUCU ODASI - ADLİYE BOYABAT
Satış Şartları: 
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilcektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 
2-Artırmaya iştirak edeceklerin,tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir,alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi,KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Tellallık Harcı,taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. 
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeleri ile ( 15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır ;aksi  takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faiziniden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak,bu fark,varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 
5-Şartname,ilan tarihinden itibaren herkesin  görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderedcatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115