Yenimahalle ve Sefa Mahallelerinde çocuklara özel sokak gösterileri

Yenimahalle ve Sefa Mahallelerinde çocuklara özel sokak gösterileri

Boyabat Belediyesi tarafından düzenlenen çocuklara özel Ramazan Sokak Gösterlerinin ikinci gününde Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi (GSA) oyuncuları Yenimahalle ve Sefa mahallelerindeki sokakları dolaşarak oyunlarını sergilediler.

Program Yenimahalle'de başlayıp sokakları gezilirken Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları Palyaço, Ateşbaz, Tahtabacak, Hacivat - Karagöz tiplemelerini canlandırarak Maskotlar, Davul ve müzik eşliğinde çocukları eğlendirip neşeli dakikalar yaşattılar.

Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, kısa bir süreliğine Ramazan davulcusu kıyafetlerini giyerek davul çaldı. Başkan Çakıcı, çocuklara 23 Nisan baskılı maskeler, şeker ve hediyeler vererek, Ramazanlarını kutladı.

Yenimalle programının tamamlanmasının ardından Sefa mahallesine giden Başkan Çakıcı, GSA  oyuncuları ve belediye görevlileri Çocuk Parkında bekleyen çocuklara hediyeler verip oyunlarını sergilediler. Çocuklara yarışma da düzenleyen ekipler prgramlarını tamamlayarak ilçe merkezine döndüler.

Çarşamba ve Perşembe günleri ilçenin diğer mahallelerini dolaşacak olan GSA ekibi buralarda oyunlarını sergileyecekler. Ekipler Cuma günü ise sürpriz gösterilerde bulunup 23 Nisan programı düzenleyerek, Boyabat'taki etkinliklerini tamamlayacaklar.

Genel Koordinatör ve Yönetmenliğini Ali Can Taze ve Genel Sanat Yönetmenliğini İlker Taze'nin üstlendiği programın ekibinde Esra Çakmak, Mert Aktaş, Tamer Özyurt, Ercan Karataş, Recep Ali Ön, İbrahim Çapkın, Mert Baş, İsmail Kır, Birnur Çakmak, Erkut Dizdar ve Asel Lina Karataş rol aldı.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 22:22
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95