Vali Karaömeroğlu 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Vali Karaömeroğlu 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Vali Karaömeroğlu 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Etti

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti'ni Aşıklar Caddesindeki yeni yerinde ziyaret etti.  

Cemiyet girişinde 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, yönetim kurulu ve cemiyet üyeleri tarafından karşılanan Vali Karaömeroğlu, Sinoplu basın mensupları ile uzun süre sohbet etti. 

SİNOP'TA, BASIN MÜZESİ KURULUYOR

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti hakkında Vali Erol Karaömeroğlu'na bilgiler veren Cemiyet Başkanı Cengiz Demirel, Sinop'ta cemiyet olarak basın müzesi çalışmalarının sürdüğünü, Sinop'un hafızasının bu müze ile birlikte gelecek nesillere taşınacağını söyledi. 

1925 yılında Sinop Vilayet Matbaasında basımına başlanan Sinop Gazetesi'nin eski nüshalarının bir çoğunu da bazı depolarda bulunarak yok olmaktan kurtardıklarını kaydeden Başkan Demirel, gazete nüshalarının müzeye kazandırılacağını dile getirdi. 

BASINA SANSÜR ORTADAN KALKTI

Başkan Cengiz Demirel ayrıca, Sinop'ta daha önce bazı kurumlar tarafından basının haber almasına yönelik engellemeler ve bilgi alış verişinde yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılmasından dolayı Vali Karaömeroğlu'na teşekkür etti. 

Demirel: "Daha önce bir takım bilgi alış verişinde ve arkadaşlarımızın çalışmalarının engellenmesi gibi sıkıntılarımız vardı. Bunları sizlerle paylaşmıştık. Şu anda yıllardır yaşanmayan rahatlığa kavuştuk. Özellikle olay yerine gidildiğinde basın mensuplarına ve yaptıkları göreve gösterilen saygı sayenizde en üst seviyelere taşındı. Son günlerde bize yansıyan hiç bir olumsuzluk olmadı. Bu noktada desteğinizden dolayı arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum" dedi. 

15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Vali Karaömeroğlu'na ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade etti. Vali Karaömeroğlu'na ziyareti sırasında İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burcu Gürsu'da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 22:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95