Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat'ı ziyaret etti

Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat'ı ziyaret etti

Sinop Valisi Mustafa Özarslan Boyabat'ı ziyaret etti

Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Boyabat ilçesini ziyaretinde tarihi mekanlarda incelemelerde bulunup, sivil toplum kuruluşları yetkilileriyle bir araya geldi.

Özarslan'ı ilçeye gelişinde, Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Kızıltaş, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Çok, İl Genel Meclisi üyeleri ve kurum müdürleri karşıladı.

Özarslan, ilk ziyaretini ilçeye bağlı Salar köyüne yaparak buradaki Kaya Mezarı ve Tarihi Salar Köyü Camisi'nde incelemelerde bulundu.

Vali Özarslan, daha sonra ilçe merkezindeki tarihi İnönü İlkokulu'nun Öğretmenevine Dönüştürülmesi Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Özarslan Tarihi Orta Çarşı Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında Orta Çarşı'da incelemelerde bulunup, Samsun Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Ali Sarıalioğlu'ndan bilgi aldı. Çarşı esnaflarıyla sohbet edip restorasyon çalışmaları hakkında görüşlerini dinledi.

Sivil toplum kuruluşlarından Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar, Ziraat, Şoförler ve Otomobilciler, Ticaret ve Sanayi odalarını da ziyaret eden Vali Özarslan, oda yetkililerinden çalışmalarıyla ilgili sohbet edip, ardından Boyabat Yaşayan Kültürel Miras Müzesi ziyaretiyle Boyabat programını tamamladı.

Programa, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Müzeler Dairesi Başkanı Bülent Gönültaş, Samsun Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Ali Sarıalioğlu, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Süren, Sinop Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur, Sinop İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Demircan ve diğer ilgililer eşlik ettiler.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2024, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115

banner124