Mustafa Eker'den açıklama

Mustafa Eker'den açıklama

Mustafa Eker'den açıklama

CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker Orman İşletme Müdürlüklerine alınacak işçilerle ilgili açıklama yaptı. Eker; “geçmişte yaşanan adaletsizlikler olmasın, torpil ve AKP teşkilatlarında oylamalar yapılarak  işçi alınmasın, garip gurabanın, fakir fukaranın çocukları akraba eş, dost, partili, partisiz ayrımında ekmeğinden olmasın, sonuçlar herkes için adil ve şeffaf olsun” dedi.

ORMAN KANUNU DEĞİLİ LİYAKAT, ADALET İŞLESİN !

CHP Durağan İlçe başkanı Mustafa Eker gündemde olan  kuraları çekilen,  yarışların ve sözlü mülakatların başladığı Orman İşletme Müdürlüğüne alınacak işçilerle ilgili  yazılı açıklama yaparak iktidarı uyardı. 

Eker;  geçmiş dönemde alınan işçilerin eş- dost akraba ve parti yönetimindekilere yakınlık derecesine göre oylama ile belirlendiğine dikkat çekerek; “Türkiye de ilk kez devlet değil parti binasında yapılan oylama ile işçi alımlarına tanık olduk. Üstelik aleni ve önceden belirlenen listeler birebir uyumlu olarak çıkması gazetelere düşmesine rağmen hiç kimse cesaret edip işlem yapamadığı bir süreçten geçtik.  Bu günde yine bir işçi alımının arifesindeyiz. kamuoyuna çeşitli dedikodular pompalanmakta, geçmişte yaşanan uygulamalar hatırlanarak listelerin belli olduğu kamuoyunca konuşulmaktadır. Dayısı olmayan ama  ekmeğinin derdinde olan garip gurabanın, fakir fukaranın çocukları akraba, eş, dost, partili, partisiz ayrımında ekmeğinden olmasın. İşçi alımında ihtiyaç sahibi olup olmadığı işinin ehli olup olmadığına dikkat edilerek alımların gerçekleştirilmesi  milletimizin devlete olan güvenin bitmemesi adına önemlidir. Parti binasında; yönetimde olması yada yönetimdekilere yakın akraba ve hısımlık üzerinden belirlenen isimler ve işe alımlar  artık can yakmaya başlamıştır. Bu iktidar gider ayak kamu kurumlarında liyakatsizliği, adam kayırmacılığı zirvelere taşımış tek kriter olarak parti yönetiminde olmak ya da olanlara akraba olmak, zengin olanlara yakın olma şartı ile işe alım dönemi başlatmıştır.  Umarım geçmişte yaşananlardan ders almışlardır. Bu kez ormana alınacak işçilerde  halk dilinde olan orman kanunu değil liyakat, adalet işler. Sonuçlar şeffaf ve herkes için adil olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER