MAVİŞ’TEN SİNOP BASININA DESTEK

MAVİŞ’TEN SİNOP BASININA DESTEK

MAVİŞ’TEN SİNOP BASININA DESTEK
 
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan ve Sinop’un tüm yerel gazetelerinde aynı anda yayımladığı ortak deklerasyona destek verdi.
Basının toplumun vicdanı ve sesi olduğunu ifade eden Maviş, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
 
“Yerel gazetelerimizin ve radyolarımızın karşılaştığı ilan sorununu bizler de yakından takip ediyoruz. Resmi ilanlar ve bu ilanların yayınlanması konusunda ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi için Basın İlan Kurumumuz başta olmak üzere ilgili diğer kurumlarımızla görüşerek bir farkındalık oluşturulmasına biz de her türlü desteği vereceğiz. Basınımızın güçlendirilmesi ve yayın hayatını özgürce sürdürmesi için gereken her türlü katkı ve desteği her zaman vermeye hazırız.

“YEREL BASINIMIZIN YANINDAYIM”
 
Açıklamasında yerel basının yanında olduğunu ifade eden Maviş, “Yerel basınımız, kamuoyuna, kamu yöneticilerine ve biz siyasetçilere yol gösteren, rehber olan, bununla birlikte toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve doğru haber almasında çok önemli görevler üstlenen, büyük sorumluluk taşıyan kurumlarımızdır. Yerel medya çeşitli güç ve çıkar gruplarının kontrolünden bağımsız yapısıyla aynı zamanda demokrasimizin önemli kaynaklarındandır. Yerel demokrasinin gelişmesi, kamu adına gözcülük görevi ve doğru haber alma özgürlüğü bakımından değeri tartışılmazdır. Bu kurumlara sahip çıkmak ve yaşatmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, yerel basının yanında olmaya ve sorunlarının çözümü için elimden gelen bütün gayreti göstermeye devam edeceğim" dedi.

“ARTIK ADIM ATMA SIRASI BİZDE”
 
Sinop basınının 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde ortak manşet yayımlayarak büyük bir farkındalığa ve dikkat çeken bir dayanışmaya imza attığını belirten Maviş, “Yaşanan bu süreçte dayanışmasını ve birlikteliğini daha da arttıran Sinop basınımızı bir kez daha kutluyorum. Bu birliktelik basınımızı daha da güçlü kılmış ve diğer tüm basın kuruluşlarına ilham vermiştir.  Bu süreçte elbette basınımız üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Artık adım atma sırası bizde. Kamu ihalelerinin doğrudan temin yoluyla yapılması ve bunu yaparken de kamu yararının gözetilmemesi durumlarını ayrıntılı olarak ele alacağız. Kamu ilanlarının adil, şeffaf ve güvenli bir şekilde duyurulmasında basınımızın etkin rolünü çok iyi biliyoruz. Kamu kurumlarımızın yöneticileri ile yapacağımız görüşmeler doğrultusunda; kamu yöneticilerimizin resmi ilanlarını yerel gazeteler yoluyla duyurması, doğrudan alım yönteminin zorunluluklar dışında kullanılmaması hususunda gerekli uyarıları yapacağız. İnşallah basınımızın ilan alabilme imkanı bu farkındalıkla daha da güçlenecektir.” ifadelerini kullandı.

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Y.HİZMETLİ
Y.HİZMETLİ - 4 yıl Önce

sayın vekilim biz y.hizmetlilerede bir destek versenizde bizi bu kadrodan kurtarsanız saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner115