Maviş'ten Sinop'a Orman Bölge Müdürlüğü müjdesi

Maviş'ten Sinop'a Orman Bölge Müdürlüğü müjdesi

Maviş'ten Sinop’a Orman Bölge Müdürlüğü müjdesi

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, “Cumhurbaşkanımızın verdiği talimatla Sinop’a yeniden Orman Bölge Müdürlüğü açılma kararı verilmiş oldu” dedi.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 22 Ocak 2021 Cuma günü Sinop AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun ile Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.Burada gazetecilere açıklama yapan Nazım Maviş önemli bir müjdeyi kamuoyu ile paylaştı.Uzun zamandı uğraşılan bir meseleyi daha çözüme kavuşturduklarını belirten Nazım Maviş, “Dün AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda İl Başkanımızın gündeme getirmesiyle ve Cumhurbaşkanımızın gündeme gelen konuyla ilgili verdiği talimatla Sinop’a Orman Bölge Müdürlüğü yeniden açılma kararı verilmiş oldu. Sinop hepinizin bildiği gibi bir orman kenti. Dolayısıyla bu orman kentinin 471 köyünün 464’ü de orman köyü. Bu açıdan bakıldığında Sinop'umuz için çok önemli bir katma değer oluşturacak. Sinop’umuzun orman köylüsü için çok önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

Müdürlüğün açılışını Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile yapmak üzere sözleştiklerini belirten Milletvekili Maviş, “Sinop’umuzda üretilen orman emvalinden elde edilen kar Sinop’ta kalacak. Sinoplu hemşehrimiz Dikmen’in bir köyünden kalkarak Kastamonu’da işini yapması ortadan kalkacak. Gerçekten ilimiz için bir ve beraber olursak inanın bereketli oluyor. Dün itibarıyla Cumhurbaşkanımız, ‘Bu konu bitmiştir. Sinop’a hayırlı uğurlu olsun’ demiştir. Orman bakanımızla da görüştük İnşallah Müdürlüğümüzün tabelasını da Bekir Pakdemirli ile birlikte takmak üzere anlaştık” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği kararla 2011 yılında Orman Bölge Müdürlüğü’nü kaybeden Sinop tekrar buna kavuşmuş olacak. Bu konuda söz alan AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun’da verilen bu kararın Sinop için hayırlı olmasını diledi. Uzun zamandır talep edilen bir konunun bu şekilde çözülmesinde ötürü duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Yapılan ziyarette Pazartesi günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Sinop’u ziyaret ederek çevre yolu ile ilgili çalışmaları olacağı da duyuruldu. Milletvekili Maviş’e Sinop surlarının bir fotoğrafının hediye edilmesiyle ziyaret son buldu.

-Boyabat Sesi


 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 16:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boyabatlı
Boyabatlı - 4 ay Önce

Ormanda mantar toplamak yasaklandımı, yoksa hala serbestmi

yenimahalleli
yenimahalleli @Boyabatlı - 4 ay Önce

kim kapattıda kim actı cocuk deyiliz

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95