Durağan'da araç dolandırıcılığı iddiası

Durağan'da  araç dolandırıcılığı iddiası

Durağan'da  araç dolandırıcılığı iddiası

CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa Eker’in tam 1 yıl önce gündeme  getirdiği ve yetkilileri göreve çağırdığı sıfır araç satışılarında  yüzlerce mağdur olduğu iddia edildi.

Gazeteci Mustafa Eker 2 yıl önce manşetine taşıdığı haberde  bunun nitelikli dolandırıcılık olduğunu belirtmiş, bu kişileri bürokrasi ve siyasetçi üzerinden vatandaşta güven oluşturduğuna dikkat çekerek önlem alınmasını istemişti.  Gazetedeki haber sonrası ülke gündemine ve meclis gündemine giren sıfır araç satışlarındaki düzenlemlerde  maalesef araba sahibi omak isteyen ya da haksız kazanç elde etmek isteyenlerin mağdur olmasına önlem olmadı. Durağan’dan tüm Türkiye’ye, Sinop ,il merkezine ve Boyabat’a kadar uzanan araç satışlarında  onlarca vatandaşın mağdur olduğu belirtiliyor.

Durağan’da geçtiğimiz hafta başlayan  süreçle birlikte  bir işletmeden araba alan kayıtlarını almayan onlarca vatandaş kara kara düşünmeye başladı.  Boyabat’ta çok sayıda ismin bu ağın içerisine girerek araç alma hayalleri kurduğu bu süreçte şimdi kaybolan paralarının peşine düştüğü ifade ediliyor.  

CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker filo şirketleri üzerinden araç kiralama  yöntemi ile başlayan ve yüzlerce kişiden peşin para ile 6 ay sonra araçları teslim edilmek üzere sıfır araç satışı gerçekleştirdiğini iddia etmişti. Bu duruma Mustafa Eker 30 Temmuz 2022 tarihli gazetesinde  manşetten yer vererek ‘’ BAYİLERDE YOK, DURAĞAN’DAN ALMAYAN YOK ! ‘’  başlığı ile kamuoyuna duyurmuş, nitelikli dolandırıcılık suçlaması yöneltmişti.  

Haberi gündeme taşıyan Gazeteci ve CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa Eker; “1 yıl önce sorumluları uyardım. Onlar bizim uyarılarımızı dinlemek yerine  araç alarak vatandaşın bu şebeke ağına güven oluşturmasına vesile oldular. Asıl çete bunlardan araç alarak güven tesis eden bürokrasi ve siyasilerdir. Bayii dururken filo şirketine vatandaşa yönlendirmek ancak kar ortağı olursanız mümkündür.  Gelinen bu durumda umarım bir kar paylaşımının başlaması ve bu nedenle bölüşümde vatandaşın mağdur edildiği bir süreç yaşanmaz. Dün ortak olanlar bugün birbirleri üzerinden para geçişleri sağlamıyordur. Tedbir koyanlarda bu durumun ortağı olabilir. Çünkü kim kim ortak nasıl bu kadar borcun içine girilmiş araçlar nasıl alınıyordu ? Bunlar bilinmiyor.O nedenle sürecin araştırılması devletin müdahil olması gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2023, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115