Boyabat’ta sahipsiz köpekler için tedbirler alınacak

Sinop'un Boyabat ilçesinde Kaymakam Enver Yılmaz'ın başkanlığında  İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Boyabat’ta sahipsiz köpekler için tedbirler alınacak

Boyabat’ta sahipsiz köpekler için tedbirler alınacak

Kaymakamlık makamında toplanan kurulda, ilçe merkezinde sahipsiz köpeklerin saldırısına maruz kalan ve saldırı olasılığı tehdidi yaşayan vatandaşların şikayetleri değerlendirilip alınacak tedbirler görüşüldü.

Kaymakam Enver Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bekir İnebeyli ve diğer kurul üyelerinin katıldığı toplantıda son zamanlarda ilçe merkezindeki sahipsiz köpeklerin çoğalması ve şikayetlerin artması konuşulup alınacak tedbirler görüşüldü.Kaymakam Yılmaz, toplantı öncesi basına "Biz  Hıfzısıhha Kurulu olarak köpek besleme konusunda bazı kararlar almıştık. Bazı vatandaşlarımız bu kararlara uymuyor. Uymadığı gibi de başkalarına zarar vermeye başladı. Bu toplantıda buna yönelik bazı kararlar alacağız. Şu anda elimizde de  hazırlanmış bir rapor var. Bu rapor çerçevesinde  anlaşılıyor ki kurallara uymayan bazı vatandaşlarımıza cezai yaptırım uygulamak zorunda kalacağız." ifadelerinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre kurul üyeleri ilçedeki sokak köpekleri sayısının artmasının ilçe dışından ve ilçeye bağlı köylerden yazlıkçı vatandaşların gurbete giderken köpeklerini ilçe merkezine bırakmaları neticesinde olduğu görüşünde bulundular. Bunun için de sıkı kontroller yapılarak ilçe merkezine köpek bırakanlar hakkında yasal cezalar uygulanacak.

İleriki günlerde alınacak tedbirler ve uygulanacak cezalar hakkında ayrıntılı bilgilerin kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Boyabatlı_57
Boyabatlı_57 - 2 ay Önce

Heleki şükür çocukların köpeklerden daha değerli olduğu aklınıza gelmiş

mert alpagun
mert alpagun - 2 ay Önce

çok iyi çocuklar için toplayın hem de hayvanlar sokakta aç kalmaz

Fikriye ugur
Fikriye ugur - 2 ay Önce

insanlar hayvanlara birşey yapmazsa köpekler birşey yapmaz diye savuňan! hayvan severlere sesleniyorum; o çok sevdiğiniz köpekler arabamiza ciddi bir şekilde zarar verdi.kamera görüntüsü ile tesbit edilmistir.masrafları karşılamaya varmisiniz.hayvanlara veridiginiz değer kadar insanlara da değer verseniz

Gafur UĞUR
Gafur UĞUR - 1 ay Önce

Bu konu hakkında belediye ve Kaymakamlığa şikâyet dilekçesi vermiştim. Maalesef dilekçemeger iki makamdan da olumlu ya da olumsuz bir cevap verilmedi. Umarım haberde geçen konuya bir an önce çözüm getirilir. Buradan sayın yetkililerimiz sesleniyorum bundan sonra çöp vergisi mecbur olmasın çünkü çöplerin kenarları ekmek artığı sakatat, sokaklar ise köpek pisliği ile dolu.

Gafur UĞUR
Gafur UĞUR - 1 ay Önce

Sayın gazete yöneticilerı bu haberle ilgili yorumumun neden yayınlanmadığını doğrusu çok merak ediyorum. Yorumda küfür yok, argo yok, hakaret yok yaşadığım bir olay var. O da haber konusuyla ilglili. Talimatla mı haber yapıp yorumları sansürlüyorsunuz bilelim de yorum yapmayalım.

İsmail
İsmail - 1 ay Önce

Ne zaman ve nasıl olacak şu an sadece kendi kendime gülüyorum, yollar patates tarlası gibi, ilçenin pisliğini hiç söylemiyorum bile her taraf pislik içinde , kaldırımlar yollar brlli kişilerin parselinde olmuş yürünecek kaldırım yok bu belediye mi önlem alacak , sadece gülerim bennn

Gafur UĞUR
Gafur UĞUR - 1 ay Önce

Boyabat sesi kimin sesi olduğunuzu ya da sesinizi kimin ve niçin kıstıgını veya neye hizmet ettiğinizi bilmiyorum bundan bilmekte istemiyorum. Hiç küfür, hakaret, kötü söz sadretmeden yaptığım iki yorumumu da yayınlanadınız yayınlamaktan imtina ettiniz. Bu yorumumu da yayınlayacağınızı sanmıyorum. Bundan böyle hakkınızda tarafıma uygulanan sansürü kb endi dün elerime göre her yerde terecek eleştireceğim. Yaptığınız hiç bir haberin tarafsız olduğuna inancımı kaybettivim için sizi takip te etmeyeceğim. Saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner115

banner124