Boyabat'ta Huzur Toplantısı Düzenlendi

Boyabat'ta Huzur Toplantısı Düzenlendi

BOYABAT'TA HUZUR TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Boyabat ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından, dolandırıcılık olaylarına karşı alınması gereken önlemler ile asayiş, trafik ve güvenlik konularının anlatıldığı huzur toplantısı düzenlendi. 

Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen huzur toplantısında konuşan İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, polis, jandarma, cumhuriyet savcısı veya herhangi bir kamu personeli, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale eft yapılmasını katiyyen talep etmez dedi.

Bayar, konuşmasında "Sizleri telefonla arayarak kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı veya bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın. 

Biz İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak görevli polislerimiz tarafından ilçe içinde sokaktaki vatandaşlarımızla, esnaf arkadaşlarımızla konuşup dolandırıcılara karşı bilgilendirdik, uygun yerlere afişler yapıştırdık. Sizler de görevli olduğunuz yerlerde dikkatli olup, kurum içi ve önlerinde vatandaşlarımızı uyarıp, dolandırıcıların oyununa gelmelerini birlikte önleyelim."
ifadelerinde bulundu. 

Dolandırıcıların hangi yöntemleri kullandığına örnekler veren Bayar, bilgisayar ekranından dolandırıcılar tarafından mağdur edilen vatandaşların konuşma videolarını izletip, böyle bir durumla karşılaştıklarında hiç vakit kaybetmeden 155'i arayarak kendilerine haber verilmesini istedi. 

Toplantıda ayrıca ilçedeki asayiş, trafik ve güvenlik konularında davetlilerin soru ve görüşleri dinlenerek alınabilecek önlemler konuşuldu. 

Toplantıya, Boyabat Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ceylan, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amir Vekili Komiser Mehmet Özcan, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Vekili Burak Bozlak, İlçe Emniyet Müdürlüğü Başpolisi Merdişah Şentürk, stk temsilcileri, ptt, banka şubeleri müdür ve temsilcileri, sürücü kursu yetkilileri, ilçe merkezi ve merkeze yakın köy muhtarları katıldılar. 

Mahmut Coşkun


 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115