Boyabatlı öğrenciler harçlıklarını Filistin'e bağışladı

Boyabatlı öğrenciler harçlıklarını Filistin'e bağışladı

Boyabatlı öğrenciler harçlıklarını Filistin'e bağışladı

Boyabat ilçesi Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu'nun düzenlediği Filistin'e destek kampanyasında öğrenciler biriktirdikleri harçlıklarını Boyabat İlçe Müftülüğü'ne teslim ettiler.

Boyabat ilçesi Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu yönetimi Filistin halkına yapılan zulme dikkat çekmek ve onlara destek olmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu doğrultuda öğrenciler biriktirdikleri harçlıkları ve velilerinin de destekleriyle beraber toplanan 16.515 lirayı Türkiye Diyabet Vakfı aracılığıyla Filistin'e ulaştırılmak üzere Boyabat İlçe Müftülüğü'ne teslim ettiler.

Filistin'e destek etkinlikleri kapsamında okulda Filistin panosu oluşturulup, öğrenciler arası Filistin ve Mescid-i Aksa konulu resim ve ayraç tasarımı gerçekleştirildi. Öğrenciler Filistin tarihi, Kudüs ve Mescid-i Aksa konularında bilgilendirildi.

Öğrenciler Filistin renkleriyle bileklik örüp, farkındalığı artırmak adına dağıtıp, farklı el sanatlarında Filistin temasını işlediler.

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Halil Gündoğdu yaptığı açıklamada, okulumuz ailesi olarak, İsrail'in Filistin'de uyguladığı zulüm ile soykırıma tepki ve Filistinli kardeşlerimizin yaşadıkları acıları paylaşmak, onlara destek olmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapmaya devam edeceğiz, dedi.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2023, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115