Boyabat'ta Polis Haftası Kutlanıyor

Boyabat'ta Polis Haftası Kutlanıyor

Boyabat'ta, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü ve "Polis Haftası" kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.  

Boyabat'ta, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü ve "Polis Haftası" kutlamaları, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü'nün Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşu sonrasında günün anlam ve önemi üzerine konuşan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü; "Bu gün Cumhuriyetimizin, demokratik hukuk devletimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümünü sizlerle bir arada kutlamaktan onur ve mutluluk duyup, tekrardan hoş geldiniz diyerek saygılarımı sunuyorum. 

Türk polis teşkilatı halkın can, mal güvenliği, devletin bölünmez bütünlüğü ve huzurun temini için zaman ve mekan gözetmeksizin hizmet vermekte, gerektiğinde ise canını feda etmekten çekinmemektedir. Bu hizmet uğrunda kuruluşumuzdan günümüze kadar canını seve seve feda edip hakka yürümüş aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle yad ediyorum. 

Türk polis teşkilatımız kanunlarla kendisine verilen yetki ile görev yaparken en büyük yardımcısı aziz milletimiz olmuş, halkımızın yanında ve gönlünde yer bulmuştur. Polis kimin karşısındadır, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün söylediği gibi herkesin polisi kendi vicdanıdır. Polis vicdanı olmayanların karşısındadır. Polis teşkilatımız, hizmet görevi gereği çağın gerektirdiği tüm yeniliklere teknolojik gelişmeler ışığında kendisini sürekli yenileyerek hizmet vermeye devam edecektir. Ben polis teşkilatımızın kuruluşu ve polis haftasında bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkürlerimi arz ediyor, saygılarımı sunuyorum"
dedi. 

Aynı gün öğle namazı öncesinde Beyazıt Camisinde tüm şehit polisler için Mevli-di Şerif programı düzenlendi. 

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Sezgin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay Başçavuş Özay Topçu, Boyabat Ticaret Odası Başkanı Orhan Çakır,Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, CHP İlçe Başkanı Murat Sezer,daire amirleri, stk temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar. 

Mahmut Coşkun 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 16:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurullah Alphan İnan
Nurullah Alphan İnan - 4 yıl Önce

Türk Milleti'nin,medarı iftiharı olan,Türk Polisinin,Polis Haftası kutlu olsun.Allah(C.C)onları,her türlü,kazdan ve beladan korusun.İnşa Ellah.

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114