Boyabat'ta öğretmenlerden şiir ve türkü gecesi

Boyabat'ta öğretmenlerden şiir ve türkü gecesi

Boyabat'ta öğretmenlerden şiir ve türkü gecesi

Boyabat ilçesinde görev yapan öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında şiir ve türkü gecesi düzenlediler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunuşuyla başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Boyabat 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'nde Türk Edebiyatının önemli şairlerinin şiirleri ve sevilen türküleri öğretmenlerin sesi ve müzik enstrümanlarıyla okundu.

Programda konuşan Kaymakam Yılmaz. "Gelecek nesiller sizlerin elinde şekillenecek. Geleceğin kaymakamları sizlerin öğrencilerinizden olacaktır. Sizlere güveniyor inanıyoruz. Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere rahmetle yad ediyor, sizlerin de öğretmenler gününüzü kutluyorum. İnşallah ailenizle birlikte huzurlu, mutlu, neşeli günler geçirirsiniz. Başarı ve mutluluklar diliyorum." dedi.

Program sonunda öğretmenler arası bilgi yarışması ve çekilişte dereceye giren öğretmenlere İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.

Programa Kaymakam Yılmaz'ın yanı sıra Belediye Başkanı Hüseyin Coşar, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Çok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2023, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115