Boyabat'ta Gaziler Günü kutlandı

Boyabat'ta Gaziler Günü kutlandı

Boyabat'ta Gaziler Günü kutlandı

Sinop'un Boyabat ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni yapıldı.

Hükümet Konağı Önündeki tören, Kaymakam Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Hüseyin Coşar'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törende konuşan Boyabat İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli  J. Asb. Kıd. Çvş. Rabia Alıç Demirel, her Türk'ün şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerlerini korumak ve yaşatmak için savaşır, diyerek;

"Kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir. Siz dünyaya örnek bir azim ve iman kudretli ile yüksek bir morale sahip bir milletin en büyük maddi kuvvetler karşısında dahi yenilmeyeceğini ispat ettiniz. Bizlere bıraktığınız eserleri sonsuza kadar yaşatacağımıza Yüce Türk Milletinin mutluluğu, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için karşımıza çıkan hiçbir unsuru yaşatmayacağımıza söz veriyoruz.Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ve onun silah arkadaşı olmak üzere bu vatan için toprağa düşmüş şehitlerimizin ebediyete intikal etmiş olan ve hayatta olup bizi burada onurlandıran kahraman gazilerimizin huzurunda saygıyla eğilerek şükranlarımı sunarım." ifadelerinde bulundu.

Törene Kaymakam Yılmaz ve Belediye Başkanı Coşar'ın yanısıra Cumhuriyet Başsavcısı Uğur Akın, Adli Yargı, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Çağrı Alperen, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Kızıltaş ve diğer ilgililer katıldılar.

- Boyabat Sesi

,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115