Boyabat'ta "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" yapıldı

Boyabat'ta "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" yapıldı

Boyabat'ta "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" yapıldı

Boyabat ilçesinde 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan iş birliği protokolü gereğince 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye genelindeki okullarda eş zamanlı olarak yapılan "Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı" Boyabat'ta Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu'nda İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Halil Gündoğdu, Boyabat Belediyesi İtfaiye ekipleri ve okuldaki görevlilerin deprem anı ve kurtarma tatbikatı hazırlıkları ve uygulamaları hakkında İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz'ı bilgilendirdi.

İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz, tatbikat sonrası yaptığı açıklamada Boyabat ilçe merkezinden fay hattı geçtiğini hatırlatarak, "Depremin ne zaman olacağı kesin olmamakla birlikte, bizler her an deprem olacakmış gibi çocuklarımızı, vatandaşlarımızı bilgilendirmek için bu tür tatbikatlara ihtiyacımız var. Depremlere karşı hazırlıklı olmak ve panik yapmadan bilinçli davranmak, ölüm ve yaralanmaları asgari düzeye düşürür. Tatbikata katılan itfaiye ekiplerimize, yöneticilerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Biz tedbirli olalım, Allah bizi tüm felaketlerden korusun" ifadelerinde bulundu.

Kaymakam Yılmaz, tatbikat sonrası okulun toplantı salonunda öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi alıp, öğretmenlerin isteklerini dinledi.

Deprem tatbikatını İlçe Emniyet Müdürü Yunus Emre Gökmen, İlçe Jandarma Komutanı J.Yüzbaşı Şeref Kutu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hüseyin Cihan Tosunoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve diğer ilgililer izledi.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 23:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114