Boyabat'ta Cami ve çevre temizliği hükümlülere emanet

Boyabat'ta Cami ve çevre temizliği hükümlülere emanet

Cami ve çevre temizliği hükümlülere emanet

Boyabat'ta Koruma Kurulu Başkanlığı  ile Boyabat İlçe Müftülüğünün ortak projesi olarak ,denetimli serbestlik tedbiri altıdnda bulunan hükümlüler cami ve çevre temizliği yapıyor.    

Sinop'un Boyabat ilçesinde hükümlülere cami ve ibadet yerlerinin temizliği bilinci  kazandırmak, ibadet yerlerinin önemini kavramaları sağlamak, maneviyatlarını güçlendirmek, toplumla bütünleşmelerini ve topluma yararlı bir  birey olmalarını sağlamak amacıyla cami ve cami çevresi temizlik etkinliği gerçekleştiriliyor.Boyabat Koruma Kurulu Başkanlığı ve Boyabat Müftülü işbirliği ile gerçekleşen proje kapsamında ilk Boyabat Yenimahalle Merkez Camisi, Yenimahalle Müftülük Camisi, Yenimahalle Pervane Camisi ve çevreleri temizlendi.

Temizlik bitiminde Boyabat Müftülüğünce görevlendirilen din görevlilerince denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülere temizlik, haram, helal, güzel ahlak, ibadet vb. konularında vaaz verildi.
    
Boyabat Koruma Kurulu Başkanlığınca planlanarak  gerçekleştirilen ,toplum  ve kamu yararına yapılan özgün projelerin artarak devam edeceği bildirildi.

-Haber Merkezi


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115