Boyabat Kaymakamlığı’ndan önemli duyuru !

Boyabat Kaymakamlığı’ndan önemli duyuru !

Boyabat Kaymakamlığı’ndan önemli duyuru !

 Boyabat İlçe Kaymakamlığı Yüksek Seçim Kurulu Kararına göre seçim tedbirleri kapsamında alınan önlemleri duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada ‘’   Oy verme günü olan 14 Mayıs Pazar günü sabah saat  06:00’dan gece 24:00’e kadar her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerle umumi  mahallelerde her çeşit alkollü içki satılması ve verilmesi ile içilmesinin yasak olduğu. Oy verme gününde oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerlerinin kapalı kalacağına, eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnızca yemek verilebileceği, Seçim yasaklarına ve yukarıdaki kurallara uyulmak şartıyla oy verme günü saat 18:00’den  itibaren düğün yapılabileceği belirtilmiştir.

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimsenin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunun 6’ıncı maddesinin birinci fıkrasının (f) bendinin 1, 2, 3, ve 5 numaralı alt bentlerinde gösterilen (ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, saldırı ve savunmada kullanılmak üzere yapılmış her türlü kesici, delici veya bereleyici alet, yakıcı ,aşındırıcı yaralayıcı, boğucu , zehirleyici sürekli hastalığa yol açıcı nükleer, radyoaktif kimyasal, biyolojik maddeler ) silahları köy, kasaba ve şehirlerde taşıyamayacağına’’ karar verilmiştir.

14 Mayıs 2023 Pazar günü oy verme gününde emniyet asayişi korumakta görevli olanlardan başka hiçbir kimse silah taşımayacaktır. Kamuoyuna duyurululur.’’ ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER