Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması

Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması

Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması

Sinop’un Boyabat İlçesi Kalebağı mesire alanında 6 yaşındaki bir çocuğun köpekler tarafından ısırılarak başından yaralanması sonrasında Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması geldi.

Boyabat Belediyesi’nden yapılan açıklamada ‘’  Değerli hemşehrilerimiz; Bir süredir sosyal medyada ve çeşitli mecralarda sokak hayvanları sorunu ile alakalı Boyabat Belediyesinin gerekli özeni göstermediği ve çalışmalarda bulunmadığı yönünde oluşturulmak istenen algıyı dikkatle takip etmekteyiz.

Öncelikle bilinmesini isteriz ki sokak hayvanları ile ilgili sorunlar sadece Boyabat özelinde değil, Türkiye’deki tüm Belediyelerin çözüm üretmekte zorlandığı konuların başında gelmektedir. Bu bağlamda Boyabat Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl Daylı mevkiinde yapımını süratle tamamladığımız 75 hayvan kapasiteli “Hayvan Bakım Merkezi”ni hizmete açtık. Burada can dostlarımızın barınması, rehabilitasyonu ve küpelenmesi gibi çalışmalarımızı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bunun dışında özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımız için mama desteği de sağladık. Fakat takdir edersiniz ki elimizde olmayan bazı sebepler de bu sorunun çözümünü güçleştirmektedir.

Bunlardan birincisi ve en önemlisi de komşu ilçelerimizin toplamış oldukları sokak hayvanlarını İlçemize araçlarla getirip bırakmaları. Bu konuda maalesef ne kadar dikkatli olsak da önüne geçemiyoruz. Bir diğer husus da; özellikle yaz aylarında şehir dışından köylerine gelip yaz dönemini burada geçiren hemşehrilerimiz. Köylerinde besledikleri, baktıkları can dostlarımızı yaz bitiminde bırakmaları da maalesef işimizi bir hayli zorlaştırmaktadır.

Kısacası belirtilenin aksine sokak hayvanlarımızı önemsiyor, gerekli tüm çalışmalarımızı, planlamalarımızı yapıyor ve yukarıda belirttiğimiz hususları sizlerin takdirine bırakıyoruz.  ‘’ ifadelerine yer verildi.

- Boyabat Sesi

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2023, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
yenimahalleli
yenimahalleli - 4 ay Önce

ben türkiyeyi bilmem boyabat ta yaşıyorum ustunuzden atmayın sadece bizim mahallede elli tane vardır yakaladıklarını diyer belediyede ormana atıyor sebabı varmı ölüme terk ediyor sunuz yazık

ziya ozturk
ziya ozturk - 4 ay Önce

Siz cozum uretmemissiniz. Boyabat belediyesi 75 hayvan kapasiteli barinagi yapmasa da olurdu cunku suanda boyabatta en az 200 den fazla sokak kopegi var. Sokak kopeklerine care bulamayan bu ilcenin hangi sorununa care bulabilir ki? Sizler korkaksiniz Reisi bile dinlemiyorsunuz artik gidicisiniz onumuzdeki secimlerde. Sokak kopeklerini gectim yollar berbat altyapi yok. Arabalar bozuldu lastik degistirmeye para yetmiyor.

Ramazan Kemiksizoğlu
Ramazan Kemiksizoğlu - 4 ay Önce

Belediyenin açıklamasına katılıyorum maalesef çevredeki orman alanların içlerinde bir çok köpek dolaşmakta bunlar beslenmek için Peyler pey en yakın yerleşim yerlerine gelmekte ormanlık alanda aç kaldıkları için saldırganlasmakta bu hayvanları rehabilite etmek için vatandaşlarımizin beslenme ve kısırlaştırma konusunda yardımcı olmaları konusunda yardımcı olmalarını arz ederim
Saygılarımla

Şahin
Şahin - 4 ay Önce

İtlaf etseniz sorun kökünden hal olur

Ali tas
Ali tas @Şahin - 3 ay Önce

Seni itlaf edelim. Senin gibi 2 ayaklilar getirip köyden bırakıyorlar şehre o yüzden sürekli yenisi geliyor. Canı yaratik

Atatürk sevdalısı
Atatürk sevdalısı - 3 ay Önce

İnsanoğlu çaresiz olabilir ama devlet çaresiz kalamaz. Ölümden. başka her şeyin çaresi vardır.

SIRADAKİ HABER