Boyabat'a antep fıstığı dikildi

Boyabat'a antep fıstığı dikildi

Boyabat ilçesinde İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle 3 dekar alanda "Antep fıstığı" fidanları dikildi

Üretim ve ihracat alanlarında Türkiye’nin önemli ürünlerinden biri olan Antep fıstığının üretimi için Boyabat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yürütülen "Ürün Çeşitliliğini Artırma Projesi" kapsamında yabani sakız ağaçlarının bolca yetiştiği Kuzören ve Daylı köyü mevkindeki toplam 3 dekar alanda demonstrasyon bahçeleri oluşturularak Antep fıstığı dikimi gerçekleştirildi.

Boyabat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Demonstrasyon alanlarında ilçe müdürlüğümüze bağlı teknik ekiplerimiz ilkbahar mevsiminde Kuzören ve Daylı köylerinde 3 dekar alanda antep fıstığı dikimi gerçekleştirdiler. Sonbahar döneminde de 2 dekarlık alana aynı fidanlardan dikmeyi planladık. Ekiplerimiz, fidanların bakımı ve gerekirse sulama çalışmalarıyla gelişimleri takip edeceklerdir."

Usta, açıklamasında "Aynı zamanda Haziran ayında da ilçemizdeki menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılamaları yapılacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114