Başkan Çakıcı, Mazbatasını Alarak 2. Beş Yıllık Görevine Başladı 

Başkan Çakıcı, Mazbatasını Alarak 2. Beş Yıllık Görevine Başladı 

Boyabat Adliyesi Salonu'nda düzenlenen törende, 2. Dönem Belediye Başkanlığına seçilen Şefik Çakıcı ile il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerine mazbataları Boyabat İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İsmail Sezgin tarafından verildi. 

Çakıcı, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, seçim sürecinin huzurlu bir ortamda geçmesi için gayret sarf eden ilçe seçim kurulu başkanı ve yönetimine sandık kurulları yönetimine, polislere ve jandarmaya teşekkür etti. Çakıcı, Boyabatlılar'a da teşekkür ederek "Tüm Boyabatlılar'ın belediye başkanı olacağız. Sadece yaşayanların değil, Boyabat kültürünün, tarihinin ve medeniyetlerinin de başkanı olacağız inşallah" dedi. 

Çakıcı, mazbata töreni sonrasında Ak Parti İlçe Binasına giderek İlçe Başkanı Ferhat Yıldız'ı ve yönetimiyle, partinin her kademesinde bulunan arkadaşlarına, seçim sürecinde kendisine verdikleri destek ve çalışmaları için teşekkür etti. 

İlçe Başkanı Ferhat Yıldız da Başkan Çakıcı, il genel meclisi üyeleri ve belediye meclis üyelerini tebrik edip başarı diledi. Yıldız, "Rabbim hepinize hayırlı ve güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Boyabat'ımız partimize ve Cumhurbaşkanımız RecepTayyip Erdoğan'a bir kez daha teveccüh gösterdi. Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu süreçte üstün gayretler gösteren tüm teşkilatımıza, partililerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

Çakıcı, daha sonra Belediye binasına gitti. Bina önünde belediye personeli tarafından karşılanan Çakıcı'ya çiçek sunularak hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu. Tüm personelle tokalaşan Çakıcı, 1868 yılından bu yana Boyabat'a hizmet eden tüm başkanlara teşekkür edip ahirete göç edenlere rahmet diledi. 

Çakıcı, bir beş yılı geride bıraktıklarını ifade ederek "2. Beş yılda Boyabat'ımızı 2023 yılına daha iyi hazırlayacağız, hep birlikte Türkiye'nin yükselen değeri yapacağız. Bundan sonra daha dikkatli, daha düzenli olacağız. Hiç bir vatandaşımızın, Boyabat Belediyesi'nden bir şikayet duyma istemiyorum. Burası milletin evi, milletin umudu belediyedir. Biz milletin umutlarını yönetiyoruz. 

Biz sadece 30 bin kişiye değil, köylerle birlikte 30 bin kişiye karşı sorumluluklarımız var. Ayrıca kütüğünde Boyabat yazan 170 bin kişiye karşı da sorumluluklarımız var. Bütün personelimiz milletimizin kalbine, gönlüne hizmet edecektir. Belediye başkanı ve çalışanları itibarlıysa halkı da itibarlıdır, değilse tam tersi olur. Bu yüzden çok çalışacağız, her verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah bizi mahçup etmesin"
dedi. 

Hayırlı olsun kurbanı kesilip dua edildikten sonra Çakıcı, makam odasına giderek 2. beş yıllık süre için koltuğuna oturup görevine başladı.

Başkan Çakıcı, 2. Beş yıllık görev için oturduğu koltukta ilk açıklamasını da Boyabat Sesi Gazetesi'ne yaptı. Çakıcı, "İl genel meclisi, belediye meclisi üyeleri ve tüm parti yönetimiyle ailesinin yanında olduğunu ifade edip çok mutlu olduğunu söyledi. Belediyenin görevinin sadece yol, kaldırım, park değil, Dünya'da ve Türkiye'de o şehrin hedeflerini ve vizyonunu belirleyen rolmodel insanlardır. Ben de 2023 vizyonumuz diye hedeflerimi kitapçığımızda belirttim. Bundan sonra Boyabat'ı marka şehir yapma yolunda sorumluluğumuz daha büyük. İnşallah Boyabat'ımızı bu hedeflere ulaştıracağız. Boyabat tarımıyla, sanayisiyle, ekonomisiyle inşallah Türkiye'ye değer kadan bir şehir haline gelecektir.  

Boyabat'ta yaşayan 29 bin kişinin belediye başkanıyım, köylerde yaşayanlarla birlikte 45 bin kişinin belediye başkanıyım. Boyabat hüviyetine kayıtlı Boyabat dışı ve ülkemiz dışında yaşayan 170 bin vatandaşımızın da başkanıyım" dedi

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115

banner124