Atatürk, Ölümünün 81.Yıldönümünde Törenlerle Anılıyor

Atatürk, Ölümünün 81.Yıldönümünde Törenlerle Anılıyor

Boyabat ilçesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. Yıl dönümümü dolayısıyla tören yapılıp, çeşitli etkinliklerle anma programları düzenlendi. 

Boyabat Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na Kaymakam Fatih Aksoy ve Belediye Başkan Vekili Osman Yeğin tarafından çelenk sunulmasının ardından saat 09.05'te siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Poyabat'taki Atatürkü Anma programı Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliklerle devam edecek.

Törene, İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye Başkan Vekili Osman Yeğin, Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Sezgin, İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, Boyabat Askerlik Şubesi vekaleten Astsubay Muhittin Şen, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Muhsin Koç, CHP İlçe Başkanı Murat Sezer, MHP İlçe Başkanı Engin Aydın, daire amirleri, stk temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldılar.

Mahmut Coşkun

Not.: Gün içerisindeki etkinlikler,fotoğraf ve video görüntüleriyle bir sonraki haberimizde yayınlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115