Ekrem İmamoğlu Sinoplulara hitap etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sinop ziyareti kapsamında Gerze ve Erfelek ilçesindeki programı ardından kent merkezinde hakla hitap etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turunun ilk ayağı olan Sinop’ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay ile ilçe programlarına katıldı. İmamoğlu Gerze ve Erfelek ilçesinde gerçekleştirilen mitinglende halka hitap etti. 

Daha sonra il merkezine geçen İmamoğlu ve Altay, Gelincik pazar yeri ile Sakarya Caddesi'ndeki esnafları ziyaret etti.  

14 Mayıs'ın çok önemli olduğunu aktaran İmamoğlu, "Cumhuriyetin 100. yılında biz isterdik ki dünyanın en öndeki teknolojisini konuşalım. Dünyanın en önde yaratıcı fikirlerinin olduğu bir memleketi konuşalım. Çocuklarımızın ve gençlerimizin en nitelikli eğitimle eğitim aldığı ve geleceğe umutla baktığı bir memlekette umutla konuşalım. Ne yazık ki bütün bu dediklerimin tam tersini yaşıyoruz. Ne yazık ki bir akıl tutulması var. Ne yazık ki bugünün iktidarı 'her şeyi ben bilirim' diyor. 'Her şeyin sahibi de benim' diyor. Biz size ortak aklın takımını kurarak geliyoruz." ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, 15 Mayıs'ta "miletin ittifakı kazandı" diyeceklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Özellikle 14 Mayıs'tan sonra bir Türkiye hayal ediyorum. 81 ilin her birisinde bütün mahkemeler sadece adalet için çalışıyor. 81 ilinde hiçbir vali, hiçbir bürokrat tek bir ağzın ne dediğine bakmıyor. Devletin valisi, devletin bürokratı oluyor. İşini yapıyor. Biz bu memleketin evlatlarına güveniyoruz. Bizim en büyük kaynağımız bu memleketin evladı. Gençlerimiz 81 ilde eşit eğitim alacak. Bu ülkenin bir şehrinde gelir 10 lirayken Sinop'ta 5 lira olmayacak. Bu ülkenin hangi şehrine giderseniz gidin spordan, sanat ve kültürden eğitime her hususta özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz, annelerinin babalarının gururları olacak. İşte bu gençler, işte bu inançlı çocuklar harikasınız. Devletin gücüyle milletin ittifakıyla vatandaşını azarlayan değil, vatandaşına şefkat eli gösteren, devletin gücüyle vatandaşını ötekileştiren değil, vatandaşını birleştiren bir dönemi başlatacağız. Ayrıcalıklı kesimlerin değil, bir avuç insanın değil, 86 milyon insanımızın hükümeti olacak."