TKDK Sinop'ta üretmek isteyenleri destekleyecek 

TKDK Sinop'ta üretmek isteyenleri destekleyecek 

TKDK Sinop'ta üretmek isteyenleri destekleyecek 

Vali Karaömeroğlu “İlimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak” 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Sinop'ta proje kabulüne başlayacak. İlk projeler IPARD 3 Programı çerçevesinde 2023 yılı sonunda alınacak. 

Avrupa Birliği tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan ve bugüne kadar yaklaşık 20 milyar TL hibe desteği sağlayan TKDK, Sinop'ta proje kabulüne başlayacak. Özellikle kadın ve genç girişimci dostu olan TKDK'nin 6 bin 450 kadın ve 13 bin 200 genç girişimciyi desteklediğini söyleyen Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, desteklenen projelerle Sinop'un gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

“İlimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak” 

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, “Desteklediği projelerle 90 binin üzerinde istihdam sağlayan TKDK'nın Sinop'ta da proje kabulüne başlayacak olması, ilimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak olup yeni istihdam fırsatları oluşturacaktır. TKDK tarafından en kısa sürede programın uygulanabilmesi adına öncelikle 'TKDK İrtibat Ofisi' açılacak, bu yapı ile Sinop'taki potansiyel yatırımcıların en kolay şekilde bilgi edinmesi ve proje paketlerinin teslim alınması faaliyetleri yürütülecektir” diye konuştu. 

Projelerin inceleme, değerlendirme, sözleşme, ödeme ve izleme süreçleri ise ilk etapta Samsun İl Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilecek, ilk projeler ise IPARD 3 Programı çerçevesinde 2023 yılı sonunda alınmaya başlanacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115

banner124