Nihat Hatipoğlu'nun Boyabat İlçesindeki Konferansında İzdiham

İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu, Boyabat Belediyesi’nin organize ettiği "Nihat Hatipoğlu ile EN-Nezir Söyleşi" programı kapsamında Boyabat ilçesinde  konferans verdi.

Nihat Hatipoğlu'nun Boyabat İlçesindeki Konferansında İzdiham

İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu, Boyabat Belediyesi’nin organize ettiği "Nihat Hatipoğlu ile EN-Nezir Söyleşi" programı kapsamında Boyabat ilçesinde  konferans verdi.

Boyabat Belediyesinin kültür hizmetleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi Salonunda, İlahiyatçı Yazar Nihat Hatipoğlu tarafından "Nihat Hatipoğlu ile EN-Nezir Söyleşi" adlı konferans gerçekleştirildi.

5 Yüz kişilik salonun konferansın başlamasına 1 saat kala dolduğu, merdiven ve diğer boşlukların yanısıra, bir bölüm izleyicilerin de sahneye oturmaları sağlandı. Buna rağmen içeri giremeyen izleyiciler konferans salonunun bitişiğindeki düğün salonuna alındı. İzleyiciler, Hatipoğlu'nun konferansını salona kurulan dev ekrandan izlemek zorunda kaldılar. Konferansa yaklaşık 2 bin cıvarında izleyinin katıldığı görüldü.

Hatipoğlunun salona girişinde ve çıkışında izdiham yaşandı. Hatipoğlu'na yaklaşıp tokalaşmak isteyen, fotoğraf ve selfi çekmek isteyenler de yoğunlukta olunca Hatipoğlu ve çevresindeki insanlar ezilme tehlikesi atlattı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu izleyicilerin çevresini sardığı sahnede yaptığı konuşmasında "Şu anda yeryüzünde her gün konuşulan isim Hz. Muhammet ismidir. Gelecekte de insanlığın gidişatını inşallal Hz. Muhammet  Aleyhissalatu Vesselam yönlendirmeye devam edecektir. Diyeceksiniz ki 'Hocam, Hz. Muhammet vefat etti. Ama unutmayınız ki onun sünneti ayakta. Sizler Kur'an'dan ayrılmadıkça, peygamberimizin sünnetinden ayrılmadıkça gelecek sizlerin olacaktır.

Hz. Muhammed'in ateistlerin, müslüman olmayanların  ayağına gidecek kadar hoşgörülü, kibir ve haset sahibi olmadığını belirten Hatipoğlu " Sevgili Peygamberimiz, benim ümmetim zaten müslüman, islamı biliyor. Önemli olan müslüman olmayanları kazanmak. Onda kibir yok, haset yok. Kibir ve haset müslümana yakışmaz, şeytana mahsus bir özelliktir. Allah ümmeti Muhammed'i peygamberimizin yolundan, sünnetlerinden ayırmasın, şefaatinden mahrum etmesin inşallah."

Hatipoğlu, Allah'ın kulu olan kimseyi lanetlemeyin, ona Allah ıslah etsin deyin diyerek "Önemli olan insanları İslama kazandırabilmektir, Allah, her günahkarı pişman olup kendisinden merhamet dileyenleri, tövbe edenleri affeder. "

Konuşmasının bir bölümünde Boyabat'ı çok sevdiğini, inşallah bir daha gelmek istediğini söyleyen Hatipoğlu, o gelişinde eşini de getireceğini ifade etti.

Hatipoğlu konuşmasının sonunda salondaki izleyicilerine "Sizlerden bir söz isteyeceğim, söz verecek misiniz" deyip, " Beş vakit namaz için, şeytanları kovalamak için, Allah tarafından affedilmek için, mahşerde Hz. Muhammed'i görmek için beş vakit namaza söz mü " diyerek salondaki izleyicilerde "söz" cevabını aldı. Ve, "Allah şahidiniz olsun, Allaha emanet olun." diyerek programını bitirdi. Hatipoğlu programını bitirdikten sonra düğün salonunda konferansı ekrandan izleyen vatandaşların yanına giderek, onlara teşekkür edip, birlikte fotoğraflar çektirdi.

Programa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Demircan, İlçe Müftüsü İsa Sağlam, Boyabat Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hüseyin Ceylan ve diğer ilgililer katıldılar.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER