Kaymakam Yılmaz, okul servis sürücüleriyle bir araya geldi

Kaymakam Yılmaz, okul servis sürücüleriyle bir araya geldi

Kaymakam Yılmaz, okul servis sürücüleriyle bir araya geldi

Boyabat Kaymakamı Enver Yılmaz, ilçede görevli resmi ve özel okul servis sürücüleriyle bir araya geldiği toplantıda sürücülerin trafik kurallarına uymalarının hukuki bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından özel bir otelin salonunda kahvaltılı olarak düzenlenen toplantıda Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve ilgili mevzuatların hükümlerinin yerine getirilmesi, tedbirlerin alınması, uyulması gereken kuralların uygulanması hakkında yetkililer tarafından sürücüler bilgilendirilip, uyarılarda bulunuldu.

Kaymakam Enver Yılmaz, yaptığı konuşmada, burada size yapılan bilgilendirme ve uyarılar öğrencilerimizi korumak kadar aynı zamanda sizleri de korumak içindir, dedi

Yılmaz, konuşmasında "Kıymetli arkadaşlarım ben öncelikle İrfan başkanımıza teşekkür etmek istiyorum geldiğim günden bu yana sizlerle bizi buluşturuyor. Bu vesileyle karşılıklı yapılması gereken hususlar neyse, bizim duymamız gereken, sizin görmeniz gereken hususlar neyse burada dile getirebiliyoruz. Bir kısmını hemen bir kısmını da zaman içerisinde halletmiş oluyoruz.

Gerek İlçe Emniyet Müdürlüğümüz gerek Jandarma Komutanlığımız yetkilileri, sizleri dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgilendirdi, uyardı. Özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından dile getirilen öğrencileri erken bırakma konusu geçen sene bir yıl boyunca taşımada dinlediğimiz en büyük sıkıntımız oldu. İnşallah yeni eğitim öğretim döneminde bu konularda bizlere yardımcı olacağınıza inanıyoruz.

Biz hepimiz Boyabatlıyız bu taşıdığınız çocuklar bizim çocuklarımız, kiminizin yeğeni kiminizin çocuğu. Eksik evrakları tamamlamak için uğraşıyorsunuz gidermeye çalışıyorsunuz tebrik ederim. Tedbir kuldandır biz tedbirimizi almak zorundayız takdir Allah'tandır. Bu işi karşılıklı anlayış içinde halletmemiz gerekiyor. Öğrencilerimizi bir büyüğü olduğunuzu, canınız gibi baktığınızı biliyorum, göstermiş olduğunuz anlayıştan sizlere teşekkür ederim.

Ben yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını , kazasız bir yıl geçirmenizi Allah’tan niyaz ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Şinasi Karaman, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Üsçavuş Erdi Çelebi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Boyabat Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri İbrahim Çotanak, Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İrfan Erbaş ve servis araç sürücüleri katıldı.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2023, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115