KARİKATÜR ŞAMPİYONU GENÇLERİMİZ ÖDÜLLERİNİ ALDI

KARİKATÜR ŞAMPİYONU GENÇLERİMİZ ÖDÜLLERİNİ ALDI

KARİKATÜR ŞAMPİYONU GENÇLERİMİZ ÖDÜLLERİNİ ALDI

Cumhuriyet’in 100. Yılı anısına Bursa’da düzenlenen "Gelecek ve Yaşam" konulu ulusal karikatür yarışmasında Boyabatlı 8 ödül birden kazanarak büyük bir başarıya imza atan genç çizerlerimiz 13 Haziran Salı günü Bursa’da düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Bursa’da BenMaker şirketi ve Kalder (Kalite Derneği) iş birliğinde Cumhuriyet’in 100. yılına özel düzenlenen ve genç sanatçıların, gelecek ve dünyamız için çizimleri ile bakış açılarını sergilemelerini amaç edinen yarışmada Başarı Ödül Kupası, Başarı Ödül Madalyası ve Finalist Sertifikası olmak üzere 50 ödül verildi.

Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı ressam, yazar ve eğitimci Aşkın Ayrancıoğlu’nun Boyabat Bilim Sanat Merkezi ve Boyabat Gençlik Merkezi’nde yaptığı Karikatür Atölyesi çalışmalarında yer alan Boyabatlı genç çizerler 3 adet Başarı Ödül Kupası, 5 adet Başarı Ödül Madalyası kazanarak yarışmaya Boyabat imzası attılar.

Yarışmada verilen 6 adet Başarı Ödül Kupasından üçünü Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zeynep Türkmen, Sudenur Küçükbaş ve Furkan Aytur Kazanırken, 20 adet Başarı Ödül Madalyası’ndan beşini Boyabat Bilim Sanat Merkezi’nden Asel Ada Olca, Sudem Duran, Sinop Bahçeşehir Koleji’nden Didar Aşkın Ayrancıoğlu ve Boyabat Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi’nden Deniz Nur Aktaş ile Zeliha Nur Maviş kazandı.

Bursa’da Ben Maker şirketinin merkezinde düzenlenen ödül törenine yarışmada Başarı Ödül Kupası kazanan gençler davet edildi. Tören için öğretmenleri Aşkın Ayrancıoğlu ile birlikte Zeynep Türkmen, Sudenur Küçükbaş ve Furkan Aytur Bursa’ya gitti. Bursa’da bir gece konuk edilen ve tören öncesinde Bursa’nın tarihi, turistik ve kültürel değerlerini gezen gençler daha sonra BenMaker merkezinde çeşitli atölye çalışmalarına katıldılar.

Ödül töreninde Bursa’da yaşayan Cemal Odabaşı, Mehmet Kahraman, Halit Kurtulmuş Aytoslu gibi tanınmış sanatçılarla da tanışan konuk gençler güzel anılar biriktirerek döndüler…

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2023, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner115

banner124