Boyabatlı öğrenciye Portekiz'den ödül

ŞEGAL ÖĞRENCİSİ MERVE’YE PORTEKİZ’DEN KARİKATÜR ÖDÜLÜ

Portekiz’de bu yıl 5.’si düzenlenen Uluslararası Tondela Öğrenci Karikatür Festivali kapsamında düzenlenen "Eğitim Hakkı" Konulu Karikatür Yarışması’nda Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Yurtseven "Başarı Ödülü" kazandı.

Büyükler ve öğrenciler arasında iki ayrı kategoride yapılan “Eğitim Hakkı” konulu uluslararası karikatür yarışmasına 52 ülkeden 1519 adet eser gönderildi.

İran’dan Leila Alaiy, Portekiz’den Antonio Santos, Ricardo Ferreira, Meksika’dan Angel Boligan, Küba’dan Pepe Pelayo ve Mısır’dan Fadi Toon’dan oluşan seçici kurulun yoğun çalışmaları sonucunda ödül kazananlar 25 Mayıs 2022 tarihinde zoom yayınında çok sayıda usta ve genç çizerin katılımıyla açıklandı.

Yarışmada verilen üç eşit ödülden birini Türkiye, Sinop_Boyabat’a kazandıran Merve Yurtseven Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi. Ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ile ortaokul yıllarında karikatür ve resim çalışmalarına katılan, son bir yıldır tekrar öğretmeni ile çalışmalar yapmaya başlayan Merve’nin ulusal ve uluslararası birçok ödülü bulunuyor. 

"Eğitim Hakkı" konulu uluslararası yarışmada Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencilerinden Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi’nden Caner Çakır, Deniz Nur Aktaş, Nehir Eren ve Atatürk Ortaokulu’ndan Kaan Zeki Tabaklı’nın eserleri de sergiye seçildi.

Yarışmanın sanal sergisi aşağıdaki linkten izlenebilir.

https://www.emaze.com/@AOQLQIITL/v-iscftp-22

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114