Boyabatlı Öğrenciler İçin Sahne Aldılar

Boyabatlı Öğrenciler İçin Sahne Aldılar

Boyabatlı Öğrenciler İçin Sahne Aldılar

Sinop Diyojen Rotary Kulübü, 2 Kasım'da Sinop Kültür Merkezi'ne, İstanbul Meydan Sahnesinin "Vay Sen misin Ben Olan" adlı oyunu getirdi. 

Sinop Diyojen Rotary Kulübü organizasyonu ile Sinop’a gelen İstanbul Meydan Sahnesi, Sinop Kültür Merkezi'nde "Vay Sen misin Ben Olan" adlı oyun ile izleyicinin karşısına çıktı.

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Sinop Diyojen Rotary Kulübü Dönem Başkanı Diş Hekimi H. Latife Tahaoğlu, kulüp olarak Sinop’ta sanatsal faaliyetlerin artması için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini bu etkinliğin de onlardan bir tanesi olduğunu söyledi.

Tahaoğlu; “Yeni açılan Kültür Merkezi'nin sosyal hayata yapacağı katkılara destek olmayı görev biliyoruz. Bu merkezde yapılacak etkinliklerin organizasyonu için çabalamanın yanısıra, etkinliklere yüksek katılım da, Sinop'ta eksik kalan kültür paylaşımlarının artmasına ve kalitesinin yükselmesine katkısı olacaktır. Yapılan her organizasyon başarılı olamayabilir. Ama bizler bunları destekledikçe, zaman içinde daha kaliteli ve gençlerimizin ufkunu açacak etkinlik ve organizasyonlar da artacaktır. Bunlar sadece tiyatrolarla değil, sergi, konser, seminer gibi etkinliklerle çeşitlenmeli. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum.  

Bizler; hem kültürel etkinlik yaparak topluma, hem de buradan elde edilen geliri eğitime harcayarak gençlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Oyundan elde edilen gelirle, Boyabat'ın Binerli köyünde ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettiğimiz 50 öğrenciye öncelikle fiziksel şartları sağlamak amacıyla, Mont-Bot yardımı gerçekleştirdik.  Ancak biz bu tür yardımların sadece fiziksel ihtiyaçları karşılama seviyesinde kalmasını yeterli bulmuyoruz. Rotary felsefesi gereği, eğitimlerine, temel temizlik ve hijyen eğitimlerine, ailelerinin eğitim de katkı sağlayarak birbirini tamamlayacak şekilde bu desteği sürdüreceğiz.  Bu amaçla yapacağımız gelir getirici etkinliklerde Sinop halkının yardımlarını bekliyoruz” dedi.

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114