Boyabatlı öğrenci dünya üçüncüsü oldu

Boyabatlı öğrenci dünya üçüncüsü oldu

ŞEGAL ÖĞRENCİSİ DENİZ NUR’A KARİKATÜRDE “DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “Aile” 2. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ŞEGAL öğrencisi Deniz Nur Aktaş “Dünya Üçüncüsü” oldu.

18 Yaş Üstü ve 18 Yaş Altı olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarışmaya 53 ülkeden 485 sanatçı 967 eserle katıldı.

Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi 10. Sınıfında okuyan ve ünlü Karikatür Sanatçısı/Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ile karikatür çalışmalarına katılan Deniz Nur Aktaş daha önce de bir ulusal, bir de uluslararası karikatür ödülü kazanmıştı.

“Aile” konulu uluslararası yarışmada “Üçüncülük Ödülü”nü kazanan Deniz Nur tüm masrafları karşılanarak 13 Mayısta Denizli’de düzenlenecek ödül törenine davet edildi.

"Aile" temasıyla düzenlenen yarışmaya ABD, Çin, Rusya, Almanya, İngiltere, Tayland, Kolombiya, Ekvador, Avustralya gibi dünyanın dört bir tarafındaki 53 ülkeden 485 sanatçı toplam 967 eseri ile katıldı. Amatör ve profesyonel tüm karikatüristlere açık olan yarışmanın jürisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kültür ve Sanat Şube Müdürü Arif Duru, Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü Samet Başer, karikatüristler Şevket Yalaz, Savaş Ünlü, Mehmet Selçuk, Abdülkadir Uslu, Altan Özeskici, Ali Şur ve Kübra Deligöz bir araya gelerek eserleri tek tek değerlendirdi.

Değerlendirme sonucunda: Yarışmanın 18 yaş üstü kategorisinde Bursa’dan Sait Oktay’ın eseri “Birinci” seçilirken, İzmir'den Cemalettin Güzeloğlu'nun eseri “İkinci” İstanbul’dan Orhan Öztürk'ün eseri ise “Üçüncü” oldu. Mansiyon ödüllerini sırasıyla Musa Gümüş (Türkiye), Bahman Jalali Nokandeh (İran) ve M. Dergachov Oleh (Fransa) aldı. 18 yaş altı kategorisinde de Denizli’den Bahar Karaman’ın eseri birinci, Çorum’dan Simge Çorumlu'nun eseri ikinci, Sinop’tan Deniz Nur Aktaş’ın eseri üçüncü seçildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER