Boyabatlı çizerlere Portekiz'den ödül

Boyabatlı çizerlere Portekiz'den ödül

BOYABATLI GENÇ ÇİZERLERİN ÖDÜLLERİ PORTEKİZ’DEN GELDİ

Portekiz-Tondela’da bu yıl 4.’sü yapılan Uluslararası Okul Karikatür Festivali’nde Boyabatlı genç çizerler Didar Aşkın Ayrancıoğlu ve Serkan Güdükoğlu’nun eserleri ödüle değer görülmüştü. Genç çizerlerimizin ödülleri Portekiz’den geldi.

Her yıl farklı konularda düzenlenen "Okul Karikatür Festivali"nin bu yılki konusu "İnsan Haklarının İhlali" olarak belirlenmişti.

Karikatür sanatçıları Fawzy MORSY (Mısır), Omar PEREZ (İspanya), Biratan PORTO (Brezilya), Antono SANTOS (Portekiz) ve Ricardo FERREIRA (Portekiz)’dan oluşan festival jürisi üç eşit ödülün üçüne de bu yıl Türk çizerlerin eserlerini değer buldu. Üç ödülden ikisini "Barış" konulu eserleriyle Türkiye’ye, Sinop’a ve Boyabat’a kazandıran iki genç çizerimiz de Boyabatlı uluslararası karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencisi!

Aşkın Ayrancıoğlu’nun aynı zamanda kızı olan Didar Aşkın Ayrancıoğlu, Sinop Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi ! Serkan Güdükoğlu da Boyabat Türk Telekom Fen Lisesi’nden bu yıl mezun oldu. Festivalde diğer ödülü Türkiye’ye kazandıran genç çizer ise Zonguldak’tan Paylaş Kiraz oldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114