Boyabat'ta Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlendi

Boyabat İlçe Müftülüğünce Merkez Beyazıt Camisi'nde düzenlenen hafızlık icazet merasiminde, ilçe müftülüğü Kur'an kurslarında hafızlık eğitimlerini başarı ile tamamlayan 16 öğrenciye diplomaları verildi. 

Boyabat'ta Hafızlık İcazet Merasimi Düzenlendi

Boyabat İlçe Müftülüğünce Merkez Beyazıt Camisi'nde düzenlenen hafızlık icazet merasiminde, ilçe müftülüğü Kur'an kurslarında hafızlık eğitimlerini başarı ile tamamlayan 16 öğrenciye diplomaları verildi. 

Program, Araç İlçesi Müftüsü Abdülhamit Pehlivan'ın Kur'an okuması ve Boyabat İlçe Müftüsü'nün açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Eğitim Hizmetleri Genel Müdür Vekili Osman Alpaslan ve Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş hafızlık ve önemine değinen konuşmalarda bulundular. 

Maviş, konuşmasında Kur'anın içinde şüphe olmayan bir kitap olduğunu, insanları hidayete erdirecek, yol gösterici ve karanlıkta yolumuzu aydınlatan ışık olduğunu vurgulayarak "Kur'anın gösterdiği yolda yürüdüğümüz sürece hem dünyada hem de ahirette Cenabı Hak, saadeti de bizimle beraber var edecektir." dedi.

Kur'anı Kerim'in doğru ile yanlışı ayıran kitap olduğuna değinen Maviş "Doğruyu da, yanlışı da görmek istiyorsak Kur'ana bakacağız, Dolayısıyla bizim rehberimiz Kur'andır. Hayatımızda neyin doğru, neyin yanlış olduğunu ancak Kur'ana bakarak karar verebiliriz. Kur'an hayatımızın ölçüsüdür. Yolumuzu Kur'anla sürdürürsek kurtuluşa erebiliriz. Bu davranışlarımız müslüman olmanın gereğidir zaten. 

Kur'an evlerimizin süslü kılıflarıyla duvarlarımızı süsleyen bir kitap değildir. Okuyup anlayıp, hayatımızı ona göre yönlendirdiğimiz zaman müslüman olmuş oluruz."
dedi. 

Maviş, konuşmasını hafızları tebrik edip, yetişmelerinde emeği olanlara ve bu günü düzenleyenlere teşekkür ederek tamamladı. 

Programda Diyanet işleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat kurulu üyesi Fatih Okumuş, Eğitim Hizmetleri Genel Müdür Vekili Osman Alpaslan, Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi M.Mansur Sağır, Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Yılmaz katılımcı olarak yer alıp Kur'an-ı Kerim okudular. 

Program sonunda hafızlık sınavlarını başarı ile tamamlayan 16 hafıza protokol üyeleri tarafından diplomaları ve hediyeleri verildi. Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, burada yaptığı konuşmasında diplomasını alan 16 hafızı belediye olarak Umreye göndererek te ödüllendireceklerini ifade etti. 

Diplomalar ve ödüllerin verilmesi sonrasında Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Yılmaz tarafından dua okunarak program sona erdi.

Program sonrasında cami avlusunda bulunan vatandaşlara Boyabat Belediyesi tarafından yemek ikramında bulunuldu. 

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 20:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kuretulayn
Kuretulayn - 4 yıl Önce

MaşaAllah... İlçe müftümüzü tebrik ederim.. hayırlara ve yeniliklere sebep oldu hamdolsun... Boyabat'ımıza yakışır bir program yapmışlar sağolsunlar.

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114