Boyabat Kızılay Anaokulu'nun Temeli Atıldı

Boyabat Kızılay Anaokulu'nun Temeli Atıldı

Boyabat Kızılay Anaokulu'nun Temeli Atıldı

Boyabat'a Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın girişimleriyle ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın kardeşi İstanbul Kızılay Şube Başkanı İlhami Yıldırım'ın desteğiyle yapılacak olan anaokulunun temeli atıldı.

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi'nin hayata geçirdiği "81 İlde 81 Anaokulu" projesi kapsamında ilçede anaokulunun yapıldığını belirten Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, "İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ve İstanbul Şube Başkan Yardımcısı değerli hemşerimiz Vahdet Erdoğan öncülüğünde başlayan ve AK Parti Sinop Milletvekilimiz Sn. Nazım Maviş'in katkılarıyla hayata geçirilecek Anaokulu projesinde çalışmalara başlandı." dedi.

Başkan Çakıcı Boyabat'ta inşasına başlanılan okulun Tükiye genelinde yapılacak olan okulların standartı ile aynı olacağını ifade etti. Çakıcı, "Okul öncesi eğitimin önümüzdeki günlerde zorunlu eğitime döneceği bu dönemde 0-6 yaş çocukların gelişimi için bu okulların yapılması son derece önemlidir. Türk Kızılayı'nın sağlık ve kan alımları programlarının yanında eğitim alanında çocuklarımıza yapmış olduğu sosyal sorumluluk projelerinde de başarısını kanıtlamıştır. Bu vesileyle projenin hayata geçirilmesine katkı sağlayan başta İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Vahdet Erdoğan ve AK Parti Sinop Milletvekilimiz Sn. Nazım Maviş'e teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun" diye konuştu.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner112

banner114