Boyabat İlçesinde "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" Etkinliği Düzenlendi.

Boyabat ilçesinde şairlerin, bağlama eşliğinde okudukları şiirler ve söyleşilerle "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" etkinliği düzenlendi.

Boyabat İlçesinde "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" Etkinliği Düzenlendi.

Boyabat ilçesinde şairlerin, bağlama eşliğinde okudukları şiirler ve söyleşilerle "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" etkinliği düzenlendi.

Boyabat Belediyesinin kültür hizmetleri kapsamında 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi salonunda Adını Aşan ve Tadını Aşan şiir kitaplarının yazarı Şair Songül Altınkaynak, Merhum Şair Cemal Safi'nin öğrencisi ve mağdur aşkların şairi adıyla anılan Levent Yılar, radyo programcısı Hasan Melih Koşar ve bağlama sanatçısı Samet Açıkgöz tarafından "Şiir Dinletisi ve Söyleşi" gecesi düzenlendi.

Program sunuculuğunun radyo programcısı Hasan Melih Koşar tarafından yapıldığı gecede şairler, bağlama eşliğinde kendi yazdıkları ve ünlü şairlerin şiirlerini seslendirerek izleyicilerin beğeni ve alkışlarını kazandılar.

Geceye misafir olarak katılan ve yayınlanmış 3 şiir kitabı bulunan Sinop İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren de söyleşiye katılarak, yayınlanmış kitabındaki iki şiirini seslendirip şiir gecesine renk kattı.

Gecenin sonunda İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı misafir sanatçıları tebrik ederek plaket ve hediye sundular.

Kaymakam Aksoy plaket sunumunda "Bizleri değerli sanatçılarımızla buluşturup, şiir dinletisiyle güzel bir gece geçirmemize vesile olan Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Değerli şair ve sanatçılarımıza da teşekkür ediyor, ağzınıza yüreğinize sağlık, yolunuz açık olsun diyorum." ifadelerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı da protokol üyeleri, sanatçılar ve salondaki izleyicilere geceye katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra "Sanatçılarımız bize çok güzel bir gece yaşattılar. Salonda genç kızlarımız ve erkeklerimiz var. Gençler, bizim medeniyetimizin merkezinde insan var, şiir var, sanat var, edebiyat var, ilim var, bilim var ve tevazu var. İşte böyle şekilleniyor insanlar. Sanatçılarımız bu akşam kalplerimizi şiirlerle beslediler. Kendilerine ilçem adına teşekkür ediyorum.

Belediye olarak ilk kez bir şiir gecesi düzenledik. İnşallah ileride tekrar düzenleyerek daha fazla vatandaşımızı, şiir severleri burada ağırlayacağız. 

Şairlerimizden bir isteğimiz var, başlığı Abat Şehir Boyabat olan bir şiir yazmanızı istiyorum. Başka Boyabat yok. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Şair sanatçılar, program sonunda okuyucularına kitaplarını imzalayıp hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
......
...... - 5 yıl Önce

SANATA VERİLEN DEĞER BU KADAR İŞTE.MASAL ANLATAN N.HATİPOĞLU İÇİN SOKAKLARA TAŞANLAR ŞİİR DİNLETİSİNE GİTMEMİŞLER.

SIRADAKİ HABER