Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu Yerel Basın İle Buluştu

Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu Yerel Basın İle Buluştu


Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Boyabat Basını İle Buluştu

30.10.2018 Salı günü Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu Boyabat'ta görev yapan basın mensupları ile buluştu.

Boyabat Gençlik Merkezi Müdürü Hüseyin Köroğlu ilçede bulunan basın ve yayın kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelerek Boyabatlı gençler için yaptıkları çalışmaları,yapacakları projeleri ve birlikte hareket etmenin öneminden bahsetti.

Doğma büyüme Boyabatlı olduğunu ifade eden Köroğlu;'' Ben Boyabat'ı çok seviyorum iki gün ayrı kalsam özlüyorum.Bu sebepledir ki buraya bir borcum var ve bu borcu Boyabat'ın gençlerine gereken değeri vererek,onları kazanarak ödemek istiyorum.Bu kapsamda hepimize bir takım görevler düşüyor hepimiz çekinmeden elimizi taşın altına koymalıyız bir kişiyi bile kazanabilirsek bizim için başarıdır.İl ve ilçede görev yapan basının da bu süreçte desteği önemlidir.'' dedi.

Köroğlu konuşmasının devamında;''Göreve geldiğimiz günden itibaren yüzlerce proje ve aktivite ile büyük başarılar yakaladık. Gençlik Merkezlerinde yetişen gençleri vatan, millet sevgisiyle dolu, iyi ahlaklı bireyler olarak topluma kazandırmaya çalışıyoruz.Çalışmalarımız ile 3500 gencimize ulaştık umarım bu sayı giderek artar.'' ifadelerini kullandı.

Boyabat Gençlik Merkezi'nin şu ana kadar yaptığı çalışmalar aşağıda yer almaktadır.

''BOYABAT GENÇLİK MERKEZİ

GÜNCEL ÜYE SAYIMIZ : 2177

RESMİ SOSYAL MEDYA HESABI TAKİPÇİ SAYIMIZ : 1328

FAALİYET ADI FAALİYET SAYISI

AKADEMİ FAALİYETLERİ 77

SALON FAALİYETLERİ 16

KULÜP FAALİYETLERİ 32

GENÇLİK MERKEZİ ÖZEL PROJELER 5

GHGM DİĞER BİRİMLER 8

GENEL MÜDÜRLÜK PROJELERİ 10

KİTAP OKUMA HALKALARI 30

MERKEZİM HER YERDE 60

GENÇLERİN İYİLİK AĞACI 30


AKADEMİ FAALİYETLERİ kapsamında ,İngilizce eğitimi, kuran öğretimi ve temel dini bilgiler eğitimi, işaret dili eğitimi, hızlı klavye eğitimi, değerler eğitimi, vatandaşlık eğitimi gibi konularda programlar gerçekleştirilerek toplamda 836 gence ulaşılmıştır.

SALON FAALİYETLERİ kapsamında ,aile ve toplumsal yaşam ,konser tertipi , medeniyetimizin keşfi kudüs sunumları, kariyer sunumları, kariyer buluşmaları, kutlu doğum programları vb programlar düzenlenerek toplamda 3095 gence ulaşılmıştır.

KULÜP FAALİYETLERİ kapsamında bağlama eğitimi , gitar eğitimi ,anlayarak hızlı okuma eğitimi, ebru sanatı, bilgisayar eğitimi, tiyatro , robotik kodlama ,satranç ve halkoyunları programları planlanıp düzenlenerek toplamda 2079 gence ulaşılmıştır.

KİTAP OKUMA HALKALARI (KOH) kapsamında gençlerimizin oluşturdukları okuma halkaları sayesinde 255 genç okuma halkasına ulaşılmıştır.( Okunan kitaplar GSB yayınlarıdır)

MERKEZİM HER YERDE kapsamında unutulan meslekleri yerinde tanıma ,çaya geliyoruz,gençler sabah namazında buluşuyor, yurt ziyaretleri, okul ziyaretleri ,tanıtım faaliyetleri ,iftar programları ,bakanlık onaylı teknik-kültürel geziler , ilçemizde düzenlenen etkinliklere katılım gibi programlar düzenlenerek toplamda 2956 gence ulaşılmıştır.

GENÇLERİN İYİLİK AĞACI kapsamında yaşlı ziyaretleri , hastane ziyaretleri ,köy okulu öğrencileriyle buluşma ,okul boyama ,şehit ve gazi ailesi ziyaretleri ,ensar-muhacir kardeşliği , bayramlaşma gibi programlar düzenlenerek toplamda 500 gence ulaşılmıştır. ''


-Haber Merkezi


 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95