CHP Boyabat İlçe Kongresi'nde Mehmet Alarslan güven tazeledi

CHP Boyabat İlçe Kongresi'nde Mehmet Alarslan güven tazeledi

CHP Boyabat İlçe Kongresi'nde mevcut başkan Mehmet Alarslan tek liste ile girdiği seçimi kazanarak güven tazeledi. 

Boyabat 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi salonunda düzenlenen kongrede gündem maddelerinin yerine getirilmesinden sonra tek liste halinde yapılan seçimde 117 delegeden 57'si oy kullandı. Kullanılan oyların tamamını alan Alarslan, yeniden başkan seçildi,

Başkan Hasan Kara ve meclis üyeleri mazbatalarını aldılar Başkan Hasan Kara ve meclis üyeleri mazbatalarını aldılar

Bundan 21 yıl önce Ecevit'in başbakanlığındaki koalisyon hükümetinden görevi devralan Ak Parti hükümetinin soygun ve talan düzenini halen devam ettiriyor, diyen Alarslan,

"Ecevit hükümetinden görevi devraldığında 1999 yılı büyük depremininin yaraları sarılmış, terör olayları sıfır noktasına getirilmiş, piyasalar kontrol altına alınmıştı.

Bu gün geldiğimiz durum ise 21 yıl öncesininden çok daha vahim. Tüm sahip olduğumuz kamu malları satılmış, işçi sınıfının örgütlü mücadele olanakları elinden alınmış, taşaron işçilik ve işkur oyalamasıyla hakları gaspedilmiştir.

Bu gün yaşadığımız duruma baktığımızda  pahalılık almış başını gidiyor. Küçük esnaf bu gün kazandığını, bu günkü giderine yetiştiremiyor. Memur ve emeklilerin maaşları ev kirasına, doğalgaz, elektrik, telefon faturalarına ve pazar masrafına ancak yetebiliyor."

Son yapılan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde işsizliğe, ekonomik sıkıntılara rağmen başarıya ulaşamadık, diyen Alarslan, "Bu durum bir yılgınlığa neden olmuştur. Yılgınlığa, umutsuzluğa yer yok. Bu güne kadar hep birlikte yürüttüğümüz Cumhuriyet'i demokrasi ile taçlandırma mücadelemiz başarıya ulaşıncaya kadar yılmadan, mücadeleye devam edeceğiz. Saygılarımla." ifadelerinde bulundu. 

Mehmet Alarslan'ın başkanlığındaki Yeni Yönetim Kurulu ise, "Nilgün Şehitoğlu, Hülya Fadime Çelik, Hüseyin Erdoğan, Hüseyin Çeltikçi, Süleyman Sütçüoğlu, Murat Yazgan, Sadettin Külcü, Ulaş Deveci, Satılmış Erdoğan, Mehmet Ali Gencer, Mustafa Hakan Açıkgöz, Mustafa Özgür Otkun " isimlerinden oluştu.

Kongreye, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa Eker, CHP Saraydüzü İlçe Başkanı Tayfun Çuhadaroğlu, İYİ Parti Boyabat İlçe Başkanı Mithat Mor, Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Baş, delegeler ve partililer katıldı.

Mahmut Coşkun