Boyabat'ta yıldırım düşmesi sonucu ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü

Sinop'un Boyabat ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu ormanlık alanda çıkan örtü yangını kısa sürede kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü.

Boyabat ilçesi Sefa Mahallesi'ne 200 metre uzaklıktaki çam ormanına düşen yıldırımı oturduğu balkonundan gören mahalle sakini Ramazan Atik, aynı yerde dumanların yükseldiğini görünce 112 ve Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü'ne haber verdi.

Atik, komşusuyla birlikte yangının çıktığı yere gitti. 10 dakika gibi bir süre içinde Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü ilk yardım ekipleri de olay yerine hızla gelerek kürek ve tırmıklarla yangının genişlemesini önlediler. Bir süre sonra Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü arazözü de müdahale ederek söndürme ve soğutma çalışması yapıp, yangını tamamen söndürdüler.

Çam ağacına düşen yıldırımın neden olduğu yangında 500 metrekarelik çamlık alanı zarar gördü.

Sinoplu asker hayatını kaybetti ! Sinoplu asker hayatını kaybetti !

Yıldırım düşmesini gören Ramazan Atik, "Evimin balkonunda oturuyordum, yakın yerdeki ormanlık alana bakarken yıldırım düştüğünü gördüm. Çok şiddetli bir patlamaydı, adeta ev sallandı zannettim. Aynı yerden dumanlar çıktığını görünce orman ve itfaiyeyi aradım. Komşu evdeki arkadaşımla birlikte olay yerine koştuk. O arada orman görevlileri de geldiler. Birlikte kürek ve tırmıklarla müdahale ederek, yangının genişlemesini durdurduk. Daha sonra gelen arazöz de yangını tamamen söndürdü. İyi ki görmüşüm, geç kalınsaydı yangın genişler ve çok zarar olurdu." dedi.

Mahmut Coşkun