Boyabat’ta damat tırcı olunca düğün konvoyu da tırlardan oluştu Boyabat’ta damat tırcı olunca düğün konvoyu da tırlardan oluştu

Boyabat’ta kurban pazarı hareketlendi işte fiyatlar !

Sinop’un Boyabat ilçesinde yaklaşan kurban bayramı öncesinde canlı hayvan pazarında hareketlilik başladı. Sıkı pazarlıkların yapıldığı hayvan pazarında Kurban Bayramı döneminde yüzlerce hayvan girişi bekleniyor.

5 bin metrekare alana kurulu, 500 büyükbaş ve 1000 küçükbaş  kapasiteye sahip Boyabat Canlı Hayvan Pazarı’nda Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla hareket başladı. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık üreticiler, Boyabat’ın çeşitli köylerinden ilçeye gelerek kendilerine ayrına yerlerde müşterilerini beklemeye başladılar.

Boyabat’ta küçükbaş kurbanlıklar 11 bin lira ile 25 bin arasında değişirken büyükbaş kurbanlıklar ise 65 bin ile 150 bin arasında değişiyor.

Vatandaşlar fiyatların çok yüksek olduğunu söylerken, Üreticiler hayvan bakım maliyetlerinin çok arttığını bu yüzden de bunun piyasaya yansıdığını ifade ettiler.

- Boyabat Sesi

Boyabat Kurbanlik FiyatlarKucukbas KurbanlikBoyabat Kurbanlik Fiyatlari 2024Boyabat Kurbanlik Fiyatlari 3Boyabar Kurbanlik Fiyatlari 1

Editör: Vural Kılıç