Boyabat'ta Halk Eğitim Kurslarına Yoğun İlgi

 Boyabat ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı genel ve mesleki kurslar, yoğun ilgi görüyor.

Boyabat Halk Eğitimi Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2018-2019 Eğitim Öğretm yılı itibarıyle genel ve mesleki kurslar kapsamında 57 kurs açılmış olup, bu kurslarda 27 öğretmen ve 14 usta öğretici görev aldı. Bu kurslara 631'i kadın, 276'ı erkek olmak üzere toplam 907 kursiyerin kaydının yapıldığı bilgisi edinildi.

Boyabat Halk Eğitimi Müdürü Mustafa Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

"Kaydını yaptıran 907 kursiyerimizden 203'ü kurslarımızı tamamlayarak belge almaya hak kazanmışlardır. Diğer kurslarımız da verimli bir şekilde devam etmektedir. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliğinin ikinci bölümünde 7 adet okuma yazma kursu açmış olup bu kurslara 46'sı kadın, 1'i erkek olmak üzere 47 kursiyerin kaydı yapılmıştır.

Boyabat bir kültür ve sanat şehridir. Bu yüzden ilçemizde farklı alanlarda açmış olduğumuz kurslara gösterilen ilginin bir hayli yüksek olduğu görülüyor. Özellikle kadın kursiyerlerimizin Halk Eğitimi Merkezimizce açılan kurslara gelerek, burada öğrenmiş oldukları kazanımlarla aile ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar. Ayrıca kursiyerlerimiz, kurslarda yeni arkadaşlar edinerek sosyal hayatlarına ayrı bir renk katmaktadırlar" ifadelerinde bulundu.

Haber : Mahmut Coşkun