Gölge oyunu gösterileri devam ediyor 

Boyabat Cumhuriyet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri, Boyabat Kaymakamlığı tarafından organize edilen “Bizim Projemiz” kapsamında, gerçekleştirdikleri gölge oyunu Karagöz ile Hacivat’ı ilçe okullarında sergiliyor.

Boyabat Cumhuriyet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri, Boyabat Kaymakamlığı tarafından organize edilen “Bizim Projemiz” kapsamında, yaptıkları gösterilerle, kültürümüzün unutulmaya yüz tutmuş gölge oyunu Karagöz ile Hacivat’a hayat veriyor. 

İlk gösterilerini Dumlupınar İlkokulunda sahneleyen Boyabat Cumhuriyet İlkokulu 4-B sınıfı öğrencileri, gösterilerine Şehit Turan Meşe İlkokulu, Uygur Özay İlkokulu ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Anasınıfı gösterileri ile devam etti.  

Öğrencilerin göstermiş olduğu başarıdan oldukça mutlu olduğunu belirten Boyabat Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Akkirman; proje kapsamında tüm ilçeyi gezen öğrencileri ile genel bir gezi faaliyeti de yaptıklarını, yapılan çalışmaların sergilendiği bir duvar gazetesi ile öğrencilerdeki sorumluluk değerine etki etmeye çalıştıklarını ve çalışmalara ait dokümanları e-Twinning portalına yükleyerek projelerini ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtmaya çalıştıklarını belirtti. 

Kendi okulları dışında bugüne kadar 500 öğrenciye gösteri yaptıklarını belirten Cumhuriyet İlkokulu müdür yardımcısı Hüseyin Elik, gösterilerinin önümüzdeki haftalarda yapılacak olan Fatih İlkokulu ve Cengiz Topel İlkokulu ile son bulacağını söyleyerek kendilerini misafir eden okulların yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.

-Haber Merkezi