Boyabat’ta 6 bin 795 öğrenci karne aldı

Sinop’un Boyabat  ilçesinde eğitim öğretim gören 6 bin 795  öğrenci karnelerini aldı. 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Boyabat ilçesinde de öğrenciler karnelerini alarak yeni bir dönemi bitirdiler.  Boyabat’ta 2 bin 395 ilkokul, 2 bin 312 ortaokul ve 2 bin 88 lise öğrencisi olmak üzere toplamda 6 bin 795 öğrenci karne aldı.Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Boyabat İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz Sarıağaççayırı ve Abdurrahman Güneş İlkokulunda düzenlenen törene katılarak öğrencilere karnelerini sundu. Kaymakam Yılmaz öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek iyi tatiller diledi.

Programa katılan Boyabat  Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan , “ Bir öğrenme yolculuğumuzu daha tamamladığımız 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı sona ererken sene başından bu yana özveriyle çalışan, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, destekleriyle bizlerle olan velilerimize ve tüm eğitim camiasına teşekkür ediyor keyifli bir tatil dönemi diliyorum ” ifadelerine yer verdi.

Karne merasimine İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz’ın yanısıra Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan katıldı.

Boyabat’ta polis ekiplerinden zehir tacirlerine operasyon ! Boyabat’ta polis ekiplerinden zehir tacirlerine operasyon !

- Boyabat Sesi