Boyabat’ta 5 evin zarar gördüğü yangında 2 kişi hayatını kaybetti

Sinop’un Boyabat İlçesinde meydana gelen yangında 5 ev kül oldu 2 kişi hayatını kaybetti.

Yangın Boyabat Dağ Tabaklı Köyü Merkez Mahallesi’nde  meydana geldi. Edinilen bilgiye göre  31 Aralık 2023 Pazar gecesi saat 02:40 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı Reşit Sevimoğlu’na ait evde yangın  başladı. Yangın bir anda çevrede bulunan 4 eve sıçrayarak büyüdü. Köy sakinlerinden yangını görenler 112 Acil Servise haber verdiler. İhbar üzerine olay yerine Boyabat belediyesi ve Orman İşletmesin ait itfaiyeler yönlendirildi. Yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. İlk belirlemelere göre 5 ev kullanılamaz hale gelirken evde bulundukları öğrenilen Reşit Sevimoğlu ve eşi Münevver Sevimoğlu hayatlarını kaybettiler.

Yalnız yaşadığı öğrenilen Necati Sevimoğlu ise köydeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Bölgeye 4  Jandarma Asayiş Timi, 1  Jandarma Asayiş Komando timi, Afad, Sağlık ve Yedaş ekipleri sevk edidi. Hayatlarını kaybedenlerin cenazesinin aranması, olay yeri inceleme ekipleri tarafından devam ediyor.

Yangınla ilgili geniş kapsamlı inceleme başlatıldı.

Boyabat’ta doktorlar ve sağlık personelleri basın açıklaması yaptılar. Boyabat’ta doktorlar ve sağlık personelleri basın açıklaması yaptılar.

- Boyabat Sesi