Boyabat’ta damat tırcı olunca düğün konvoyu da tırlardan oluştu Boyabat’ta damat tırcı olunca düğün konvoyu da tırlardan oluştu

BOYABATLI GENÇ RESSAMLARA 11 ULUSLARARASI ÖDÜL BİRDEN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Mizyal Sanat Evi’nin birlikte düzenlediği 35. Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışması’nda Boyabatlı karikatürist, ressam, yazar, görsel sanatlar öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencileri bir “Gümüş Madalya”, iki “Bronz Madalya” ve 8 “Sergileme Ödülü” olmak üzere toplamda 11 ödül kazanarak büyük bir başarıya daha imza attılar.

18 Ülkeden 5825 öğrencinin toplam 6400 resimle katıldığı yarışmada Aşkın Ayrancıoğlu’nun Gençlik Merkezi’nde yaptığı Halk Eğitimi Merkezi Resim kursunda eğitim gören öğrencilerden Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Zeynep Köse “Gümüş Madalya”, Şehit Ersoy Gürsu öğrencilerinden Zeynep Türkmen “Bronz Madalya” ve “ Sergileme Ödülü”, Deniz Nur Aktaş ve Caner Çakır “Sergileme Ödülü” kazanırken; Ayrancıoğlu’nun Sinop Bahçeşehir Koleji’nde okuyan kızı Didar Aşkın Ayrancıoğlu “Bronz Madalya”, Boyabat Bilim Sanat Merkezi’ndeki öğrencisi Feyza Osmanoğlu “Sergileme Ödülü”, Yaşar Topçu YBO’daki öğrencileri Ramazan Göveli, Emin Doğan Göveli, Alperen Dallı ve Uğur Civelek de “Sergileme Ödülü” kazandılar.

3 ve 19 yaş arası katılımcılara açık olan 35. Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışması’nda ödül kazanan eserler Gaziantep’in tarihi mekanlarında sergilenecek.

- Boyabat Sesi

WqeweqweqweqWqeqczxczxSdsdfzxczQweasdzxczBoyabat KarikatürAsdawreqrwerwAsdasdasa

Editör: Vural Kılıç