Boyabat’ta 400 yıllık cami ibadete açıldı Boyabat’ta 400 yıllık cami ibadete açıldı

Boyabat Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu istinat duvarında endişe veren durum

Boyabat’ta vatandaşlara hizmet veren Prof.Dr.Necmettin Erbakan Spor salonu bahçesinde bulunan istinat duvarı çökmek riskiyle karşı karşıya.

Sinop’un Boyabat İlçesinde 2019 yılında hizmete giren Prof. Dr. Necmettin Erbakan Spor Salonu bahçesini ve otoparkını kapsayan istinat duvarı çökme riskiyle karşı karşıya. Ciddi bir tehlikeye işaret eden sorunlar duvarın çökme riski olduğu gösteriyor.

İstinat duvarı alarm veriyor !

İstinat duvarı, yolun altındaki Devlet Su İşleri Binası bahçesine doğru kaymış durumda,  bahçede derin çatlaklar var. Bina önünde  bulunan kaldırım ve yol birbirinden ayrılmış. Ayrıca, duvarın ortasında bulunan blok, ileriye doğru şişmiş durumda.Normalde üç aracın rahatça sığabileceği bahçeden şu an için sadece tek bir araç  geçebiliyor. Yağışların artmasıyla birlikte bahçenin çökme riski vatandaşlarda endişe yaratıyor.

Ciddi tehlikelere yol açabilir !

Prof.Dr.Necmettin Erbakan Spor Salonu yetkilileri bahçede bulunan  sorunlu kısıma güvenlik şeridi çekerek duvardan uzak kalınması yönünde uyarılarda bulunsa da yüzlerce öğrenci ve spor severin aktif olarak kullandığı salonun istinat duvarının çökmesi,  ciddi hasar ve tehlikeye sebep olabilir.

Yetkililerin duruma acilen el atması gerekiyor !

Olası bir kötü senaryonda yaşanacak  can ve mal kaybının önlenmesi amacıyla vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulunarak ; konuyla ilgili gerekli incelemelerin yapılarak , bir an önce önlem  alınmasını istediler.

- Boyabat Sesi