Boyabat CHP'de "Parti İçi Eğitim" semineri

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından tüm il ve ilçelerde başlatılan "Parti İçi Eğitim" konulu seminer çalışması, Sinop İl Başkanlığından gelen Pari Eğitmenleri tarafından seminer şeklinde gerçekleştirildi.    

CHP Boyabat İlçe Başkanlığı salonunda düzenlenen seminer çalışmasına CHP Sinop İl Kadın Kolları Başkanı Necla Topal ve CHP Sinop Parti Eğitmenleri Ünal Kadir Demir, Sahure Özen, Serpil Yazar Bayraktar katıldılar. 

Konuşmacılar, Sokak Örgütlenmesi ve 15 Maddelik Seçim Manifestosu konularında partilileri bilgilendirip, partililerin alacakları görevler ve bu görevleri nasıl uygulayacakları hakkında genel merkezin talimatlarını anlattılar. Partililerin ilgili görev uygulamarı hakkında sordukları soruları yanıtladılar. 

Parti Eğitmenleri, önümüzdeki seçimi kapı kapı dolaşarak, seçmenin gönlünü ve güvenini kazanarak iktidara geleceklerini söyleyerek, 
"Çalmadığımız kapı kalmayacak, önce birbirimize güveneceğiz, inanacağız. İnsanlarla konuşurken ölçülü mütevazi ve ikna edici olacağız. Konuşma üslubumuza dikkat edeceğiz. Seçmenin sorunlarını dinleyip, onlara çözüm önerilerimiz anlatacağız. Asla ve asla kendimize yapılmasını istemediğimiz söz ve davranışları karşımızdaki insanlara yapmayacağız. Karşımızdaki partilerin liderlerine, yöneticilerine hakaret etmeyip aşağılayıcı sözler sarfetmeyeceğiz.

Çözümlerimizdeki kaynakları nasıl ve nereden bulacağımızı da anlatırken, beşli çeteye ve diğer karanlık güçlere oluk oluk akıtılan paraları yoksul kesime nasıl akıtacağımızı anlatacağız. İstanbul, Ankara ve diğer CHP'li belediyelerimizin pandemi sürecindeki gelir düşüşü ve hükümetin gelir kaynaklarını başka yerlere almasına rağmen, nasıl başarılı hizmetler verdiklerini kanıt olarak göstereceğiz.

Sizler önce kendinize güvenin, çalışmalarınızda karşınıza çıkacak engellerden ürkmeyin, yılmayın zafer haklının, halkın yanında olanındır" ifadelerine yer verdiler.

Konuşmacılar, 15 Soruda Aile Destekleri Sigortası hakkında da madde madde bilgilendirmede bulunup, bunları vatandaşlarımıza hiç bir ayrım yapmadan uygulayacağımızı anlatacaksınız diyerek, Aile destekleri sigortası nedir, kimleri kapsıyor, verilecek ücret ne kadar olacak, ailede kime verilecek, hangi kurum uygulayacak, evde bakım ve yaşlılık maaşı ne olacak, çocukların eğitim masrafları, mevsimlik işçilerin barınması ve çocuklarının eğitimi ve bu ödemeleri yaparken kaynak var mı, nereden karşılanacak başlıklarıyla parti bildirgesindeki taahhütleri açıkladılar. 

Seminer arası ve sonrasında partililerin sorularını yanıtlayan konuşmacılar program sonunda hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Programa CHP Boyabat İlçe Başkanı Mehmet Alarslan, CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa Eker, CHP Boyabat Kadın Kolları İlçe Başkanı Ayşe Melek Günal, CHP Durağan Kadın Kolları İlçe Başkanı Meral Kradeniz ve partililer katıldılar.

Mahmut Coşkun