Boyabat Ayancık yolu ulaşıma kapandı

Sinop il genelinde iki gündür süren sağanak yağışlar nedeniyle Boyabat Ayancık, Sinop Ayancık, Türkeli Ayancık yolları tedbir amaçlı trafiğe kapatıldı.

Sinop’ta gök gürültülü yağış kent merkezi, ilçeler ve köylerde su baskınlarına neden oldu. Bazı bölgelerde ise heyelan meydana geldi. Yağış nedeniyle kent merkezindeki cadde ve sokaklarda su birikintisi oluştu. Bazı ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.

Boyabat’ta bahçe sulayan kadına otomobil çarptı 1 ölü 3 yaralı Boyabat’ta bahçe sulayan kadına otomobil çarptı 1 ölü 3 yaralı

Ayancık-Boyabat Yolu Kapandı

Ayancık-Boyabat yolunda ise Akçakese köyü civarında yol ulaşıma kapandı. Yetkili makamlarca yapılan açıklamada “Ayancık-Boyabat İl Yolu 1. km’sinde 04.06.2023 tarihinde aşırı yağış nedeni ile yol yapım sahasında su birikmesi sonucu yol tedbir amaçlı saat 23.00 itibari ile Karayolları bakım evi şefliğince geçici olarak araç ve yaya trafiğine kapatılmıştır. Alternatif güzergah olarak eski Akçekese il yolu olarak belirlenmiştir. Yol kullanıcılarının güvenli şekilde seyahat edebilmeleri için trafik ve asayiş ekiplerince gerekli trafik tedbirler alınmıştır.” denildi.