Boyabat Ak Parti, Başkan Çakıcı'ın 2. Dönem Başkan Seçilmesini Kutladı

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde  Ak Partili Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın 2. Dönem Belediye Başkanlığını kazanmasının  kesinleşmesiyle kutlamalar başladı. 

AK Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Şefik Çakıcı 7947 oy alarak, İYİ Parti Adayı Hasan Kara'yı 1713 oy farkla  geçerek belediye başkanı seçilmesiyle birlikte Ak Partili vatandaşlar araçlarıyla şehir turu atıp 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi önünde toplanmaya başladılar. Burada Başkan Çakıcı'nın yeniden seçilmesini müzikler eşliğinde kutlayan vatandaşlar Başkan Çakıcı'nın gelmesini beklediler.

Bir süre sonnra balkon konuşması için Kültür Merkezine gelen Çakıcı, meşaleler ve havai fişeklerin patlamaları eşliğinde balkondaki yerini aldı. İlk Konuşmayı yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, çok duygulu ve mutlu olduğunu ifade edip kendilerine destek veren Boyabat halkına ve alandaki yerini alanlara teşekkür edip mikrofonu Başkan Çakıcı'ya verdi.

Çakıcı konuşmasını şiir okuyarak açtı ve "Teşekkürle Boyabat" diye seslendi. Çakıcı, seçimler sürecinde kendisine destek olan partilliere ve oylarıyla destek veren seçmenlere teşekkür etti. Boyabat'a hizmete devam edeceklerini ifade eden Çakıcı, Boyabat'ın her alanda kalkınması ve gelişmesiyle birlikte işsiz vatandaşlar için de istihdam alanları açacaklarını söyledi.

Konuşmalar sonrasında alana inen Başkan Çakıcı, müzik eşliğinde gençlerle oyun oynadı. Bazı işadamlarının da Başkan Çakıcı'nın yeniden seçilmesini kurban keserek hayırlı olmasını dilediler,

Tüm konuşmalar ve diğer kutlama görüntülerini yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Mahmut Coşkun