banner22

Saraydüzü’nde Kafkas ırkı ana arı dağıtımı yapıldı 

Saraydüzü’nde Kafkas ırkı ana arı dağıtımı yapıldı 

Saraydüzü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile tamamı hibe olmak üzere Saraydüzü ilçesinde Kafkas ırkı F1 genotip ana arı dağıtımı yapıldı.

Saraydüzü İlçesinde arıcılığı geliştirmek, teşvik etmek, yüksek vasıflı arı ırklarını yaygınlaştırmak, arıcılık ve bal üretiminin artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmak, arı ıslah programları uygulamak ve uygulatmak maksadıyla üreticilere dağıtılmak üzere Saraydüzü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile tamamı hibe olmak üzere Kafkas ırkı F1 genotip ana arı dağıtımı gerçekleştirildi. 

Saraydüzü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Müdür Vekili Hasan Yürük yaptığı açıklamada; “Son yıllarda yapılan gözlemler sonucu bu projeye ihtiyaç duyulduğu, arıcılığı geliştirmek, teşvik etmek, yüksek vasıflı arı ırklarını yaygınlaştırmak, arıcılık ve bal üretimin artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmak üzere tamamı İlçe Müdürlüğümüz tarafından finanse edilerek 28 üreticimize 145 adet Kafkas ırkı F1 genotip ana arı dağıtımı yapılarak projenin 1. etabı tamamlandı” dedi.

-Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 11:18
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner33